USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області біля лінії фронту вже є села, де не залишилося жодної людини

У Запорізькій області біля лінії фронту вже є села, де не залишилося жодної людини

З деяких сіл під Запоріжжям, що знаходяться біля лінії зіткнення, через постійні російські обстріли виїхали абсолютно всі жителі.

Про це йдеться у спеціальному проєкті «Першого Запорізького» про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну – статті «Прифронтове Запоріжжя – без води: як влада, волонтери та рятувальники допомагають людям в умовах війни».

Зокрема, мова йде про села Степногірської селищної громади Василівського району.

У Степногірську, яке регулярно обстрілюють російські війська, наразі залишилося близько 20% населення. Чимало багатоповерхівок та соціальних об’єктів зазнали руйнувань.

У деяких селах громади, що знаходяться найближче до лінії фронту, розповіла голова Степногірська Ірина Кондратюк, мешканців взагалі вже не лишилося – усі виїхали. Про які саме населені пункти йдеться, не розповіли з міркувань безпеки.

«Перший Запорізький» вже писав, що у Степногірську з 2 березня 2022-го немає централізованої подачі питної води. Це пов’язано з тим, що всі свердловини і насосна станція, які раніше давали воду, знаходяться на окупованій території. Тому до селища через день привозять воду і Запоріжжя і наповнюють ємності  на 15 кубів (1 куб – 1000 літрів, – прим. ред.).

Крім проблем з водою, з початку війни, у селищі відсутнє світло. Газопостачання у Степногірську ніколи не було.

«Ракетні удари та осушення заплав: як заповідний острів Хортиця у Запоріжжі переживає війну».


Читайте також:

Післявоєнна «зелена» відбудова Запоріжжя: яким має бути відновлення зруйнованих будинків

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0