USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі працює дитячий простір «Голос Ромні», де можна весело та з користю провести час, — ФОТО

У Запоріжжі працює дитячий простір «Голос Ромні», де можна весело та з користю провести час, — ФОТО

Дитячій простір «Голос Ромні» у Запоріжжі приймає дітей ромської громади та внутрішніх переселенців. Він створений однойменною організацією, що просуває ідеї гендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок та дівчат, в тому числі уразливих груп — ромок, переселенок, мешканок сільської місцевості, людей з інвалідністю та інших. Об’єднання працює над протидією всім формам насильства щодо жінок, дівчат та дітей, підвищенням уваги громадськості до питань різноманітності та гендеру, а також посиленням участі жінок у громадсько-політичному житті.

Про це йдеться у статті «Поки батьки на роботі, а школи та дитсадки – на «дистанційці»: хто і як допомагає організувати дозвілля дітей у прифронтовому Запоріжжі».

«Перший такий дитячий простір «Голос Ромні» відкрили у місті Ужгород. Він пропрацював приблизно пів року, а потім наші донори дали запит на те, щоб такі хаби створили у різних містах України, тож їх відкрили ще у Кривому Розі та Запоріжжі», — розповідає координаторка дитячого простору Марія Опанасенко.

У нашому місті локація для дітей «Голос Ромні» працює з 18 липня за адресою Фортечна, 51. Тут проводять уроки для розвитку малечі від 3 до 5 років, заняття з психологом і логопедом, а також вчать англійську мову. Всі активності — безкоштовні.

«Сам простір невеликий. У нас три кімнати, в котрих займаються діти. Також є комп’ютерний клас: з 1 вересня діти мають змогу приходити і підключатися до шкільного дистанційного навчання, якщо в них немає вдома гаджетів. Наразі для багатьох це важливо», — розповідає координаторка простору.

Англійську мову тут викладають за книжками Oxford для дітей різних вікових категорій. Є три групи: 6-9, 10-12 і 13-17 років.

«На заняттях з англійської все просто та зрозуміло. Спочатку вивчають букви, вже після декількох уроків батьки і діти можуть відчути прогрес. Його бачу і я, коли дитина  виходить з занять і радісно каже мамі: «Я сьогодні все зрозуміла, що мені казали англійською!». Тобто дитина сама надихається, і це стимул: коли ти бачиш, як у неї горять очі, це дуже класно», — каже Марія Опанасенко.

На розвиваючих заняттях для дітей від 3 до 5 років дуже багато активностей та праці з дрібною моторикою. Тут майструють будиночки, малюють, клеять, ліплять з пластиліну та роблять ще багато цікавинок.

«У нас вже є невеличкий план: взимку все обов’язково повинно буди завішано сніжинками та гірляндами, котрі дітки виготовили самостійно. Це будуть робити на розвиваючих заняттях діти другої групи, тобто чотирьох-п’яти років, які вже можуть працювати з ножицями. Ще є перша вікова група — 3-4 роки, її теж залучимо до новорічного прикрашання», — зазначає Марія.

Окрім цього, у просторі є заняття з логопедом, який може не тільки скорегувати, а й запустити мовлення, якщо дитина ще не розмовляє.

Також у центрі проходять сеанси з психологом, який зокрема допомагає дітям впоратися з наслідками війни. Спочатку проводять чотири психологічні консультації, потім може бути перерва, а далі у разі необхідності психолог може провести додаткову зустріч, щоб подивитись на результат і оцінити прогрес.

«Діти приходять до нашого психолога з проблемами, а виходять вже трошки іншими. Я спостерігаю за процесом: дитина інакше починає ставитися до того, що відбувається у місті, наприклад, до повітряних тривог, стає спокійнішою. Адже зараз досить багато тривожних дітей, бо вони чують сирени та, на жаль, вибухи. Серед наших учасників вже 51 дитина, яка пройшла психологічні консультації, — розповідає Марія Опанасенко. — Приміром, до нас ходив 16-річний хлопець, який потім поїхав навчатися в інше місто, але вирішив не покидати сеанси навіть на відстані — попросив перевести консультації з нашим психологом в онлайн, бо йому потрібна підтримка. Звичайно, ми пішли йому назустріч, і наша психологиня веде його вже дистанційно».

Розвиваючі заняття для наймолодших проводять по вівторках, середах і п’ятницях о 10:00 і  11:00. Англійську мову викладають у понеділок і п’ятницю, початок о 15:00, 16:00 та 17:00, щоб було зручно прийти після дистанційних уроків в школі. Все проходить офлайн, тобто наочно з вчителем. Логопед веде індивідуальні заняття у понеділок, середу та п’ятницю теж о 15:00, 16:00 та 17:00. Психолог працює щовівторка і щочетверга.

Щоб записати дитину на заняття у простір «Голос Ромні», треба заповнити форму за посиланням.   

Текст – Юлія Глушко, фото – з архіву героїні матеріалу


Читайте також:

Творчість воєнного часу: як запорізькі художники роблять витвори мистецтва з уламків російських снарядів та збирають гроші на ЗСУ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0