USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на оновленому пагорбі на Хортиці підняли прапор України, – ФОТОРЕПОРТАЖ

У Запоріжжі на оновленому пагорбі на Хортиці підняли прапор України, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 23 серпня, у Запоріжжі на оновленому пагорбі Єдності на острові Хортиця підняли Державний прапор України.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Підняття Державного прапору України здійснили командир військової частини 3033 Національної Гвардії України,  учасник бойових дій, полковник  Андрій Бєляєв, командир військової частини А2176, учасник бойових дій, полковник  Володимир Чепіга, ліцеїст, відмінник навчання ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Ілля Брика та срібний призер з греко-римської боротьби 32-х Олімпійських ігор у Токіо Парвіз Насібов.

Учасниками урочистостей стали активні жителі міста, військовослужбовці, молодь, спортсмени, представники національно-культурних товариств та представники місцевої влади.

На найвищому у Запоріжжі флагштоку (висота пагорбу – 16 метрів, висота флагштоку – 40 метрів) підняли український стяг розміром 5 на 10 метрів.

«Сьогодні у Запорізькій області майже у 300 містах, селах та селищах одночасно з нами зустрілися українці, щоб віддати шану нашому державному символу. Дякую кожному з вас, хто сюди прийшов сьогодні, хто пам’ятає, що громадянство – це активна позиція та активна дія», – зазначив голова Запорізької області Олександр Старух.

«Сьогодні ми дякуємо тим лицарям, які давно започаткували тут Запорозьку Січ і ще більше вдячні лицарям, які зараз боронять кордони України. Все це робиться для того, щоб ми, незалежні і вільні, сьогодні могли стояти тут, під цим стягом. Для нас цей прапор найгарніший, тому що означає небо і золоту пшеницю, яку щодня збирають українські хлібороби», – привітала усіх учасників заходу голова Запорізьокої облради Олена Жук.

«Сьогодні ми стоїмо на пагорбі, який оновили у рамках програми президента України Володимира Зеленського. Цей пагорб об’єднує запоріжців та Запорізьку область. Ще одним символом стануть мости, які зараз також будуться за підтримки глави держави, – зазначив мер Запоріжжя Володимир Буряк. – За 7 років ми зрозуміли, що за незалежність, яку отримала наша країна 30 років тому, потрібно боротися. А цей стяг, який майорить над Запоріжжям та Україною, дійсно став символом боротьби за наші кордони та домівки».

Нагадаємо, в рамках державно-приватного партнерства острів Хортиця стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні. На острові цього року у рамках президентської програми «Велика реставрація» було заплановано оновлення знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, музею та громадського простору «Козацьке коло».

Першою з урахуванням усіх норм доступності завершили реконструкцію Козацького кола, де першим провели фестиваль родинних цінностей та традицій.

Сьогоднішній захід став першим, який провели на пагорбі Єдності після реставрації. Як вже писав «Перший Запорізький», оновлений пагорб з облаштованим зручним підйомом, оглядовим майданчиком та оновленим флагштоком буде максимально безбар’єрним та зручним для кожного відвідувача. Стежка на пагорб з оглядовим майданчиком побудована під кутом 5%, що відповідає нормам з доступності. Також будуть облаштовані зони для відпочинку для зручності людей похилого віку, людей з інвалідністю та дітей.

«10 років тому тут на цьому пагорбі встановили найбільший на той момент в Україні флагшток. З того часу, з 2011 року, у різних містах почали намагатися встановити новий рекорд. Але наш запорізькій флагшток був першим. Сьогодні цей пагорб повністю оновлений, він зручний для людей, яким тепер комфортно піднятися до одного з найвищих флагштоків України та найбільшого у Запоріжжі. Цей пагорб майже 50 років являв собою просто купу землі, яку нагорнули під час будівництва музею. Спочатку тут планували встановлення скульптурної композиції. Тепер небезпечний для підйому і нефукціональний пагроб повністю оновили. Теперь тут зроблено все для того, щоб це місце стало зручним і безпечним оглядовим майданчиком на одній з найвищих точок острову, – зазначив генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. – Сподіваємося, що на Хортиці триватиме реставрація: буде оновлено музей історії запорозького козацства і створено гарну туристичну інфраструктуру. А Хортиця буде приймати все більше вдячних туристів».

Нагадаємо, партнером національного проекту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест долучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво. Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, компанія виступила ініціатором створення проектного офісу, який повністю керує процесом оновлення.

«Шлях становлення української ідентичності»: у Національному музеї літератури презентували книгу, яка стане основою аудіоподорожі островом Хортицею


Читайте також:

У Запоріжжі на даху музею історії козацтва створять сучасний простір для проведення заходів

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0