USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці реалізують унікальний проект державно-приватного партнерства

У Запоріжжі на Хортиці реалізують унікальний проект державно-приватного партнерства

У Запоріжжі реалізується унікальний досвід державно-приватного партнерства, який спрямований на відродження інфраструктури Національного заповідника «Хортиця».

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

«Я вважаю, що всім варто завітати на Хортицю і подивитися, які об’єкти зараз будуються або відновлюються там. Хортиця змінюється дуже швидко. Наразі ми запускаємо три об’єкти. Це – унікальне лазерне шоу з проекціями на схили пагорба, дніпровські пороги і небо, це – «Коло Єдності», на яке вже сьогодні всі можуть подивитися, а також це – аудіовистава «Шлях української ідентичності», яку можна послухати, піднімаючись на пагорб. Ця подорож багато розкаже про походження українців та нашу ідентичність. Це must have для відвідувачів Хортиці», – розповів генеральний директор «Запоріжсталі».

Нагадаємо, реконструкція Хортиці відбувається у рамках державно-приватного партнерства завдяки взаємодії державної влади та соціально відповідального бізнесу – комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест. Метінвест долучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво. Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, компанія виступила ініціатором створення проектного офісу, який повністю керує процесом оновлення.

Відтепер гості та жителі Запоріжжі можуть побачити на Хортиці новий арт-об’єкт – «Коло Єдності»

«Це унікальний досвід партнерства бізнесу і влади. Зараз ми плануємо разом з обласною владою та Офісом президента завершити відновлення музею козацтва і вже за місяць презентувати ті об’єкти «Великого будівництва», які нам вдалося втілити у партнерстві з владою», – розповів Олександр Мироненко.

Нагадаємо, у рамках першого етапу на Хортиці заплановано оновлення одразу трьох великих об’єктів на території заповідника : пагорба Єдності, даху музею історії запорозького козацтва та Козацького кола. Першими з урахуванням усіх норм доступності завершили основні роботи з реконструкції Козацького кола. Завершальні роботи тривають і на оновленому пагорбі Єдності, де 23 серпня замайорів Державний прапор України, а днями встановили сучасний арт-об’єкт «Коло Єдності». Також закінчуються роботи на даху будівлі музею історії запорозького козацтва, яку шість років тому закрили через постійне протікання даху.

«Окрім культурних проектів на Хортиці, «Запоріжсталь» та Група Метінвест планує з місцевою владою одразу декілька проектів у самому місті, щоб зробити його ще більш комфортним. Окрім того, з початку пандемії ми впроваджуємо проекти для боротьби з коронавірусом. Зокрема, була побудована сучасна киснева станція Запорізької обласної інфекційної лікарні. Окрім того, «Запоріжсталь» регулярно надає лікарням Запоріжжя, а також Мелітополя, Києва та Синельниково медичний кисень, який потребують пацієнти з COVID-19», – поділився керівник «Запоріжсталі».

У Запоріжжі на Хортиці з’явився новий сучасний арт-об’єкт – «Коло Єдності», – ФОТОРЕПОРТАЖ


Читайте також:

Відомий український режисер створює аудіовиставу для подорожей Хортицею

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

2

гид2021-10-15 14:26:15
А можно озвучить сумму за это сомнительное удовольствие?
Баба Параска2021-10-15 08:36:38
По-вашому ця купа іржавого залізяччя -- символ єдності ? ? ? Це ганьба на весь світ ! ! ! "... новий арт-об’єкт додає Хортиці важливий глобальний сенс та актуалізує острів, як місце суспільної згоди" ? ? ? (Це якась шизофренічна маячня ! З такою ж впевненістю можна заявити, що цей "витвір мистецтва" - символ розбрату, занепаду, деградації та паплюження українства, символ наруги і ганьби ! ! !