USD: EUR:
... в Запорожье
У надзвичайній ситуації врятує річка: у Запоріжжі екологи дослідили якість води у Сухій та Мокрій Московці

У надзвичайній ситуації врятує річка: у Запоріжжі екологи дослідили якість води у Сухій та Мокрій Московці

В Україні з початку повномасштабного російського вторгнення, на жаль, вже відомі випадки, коли жителі прифронтових міст надовго залишаються без очищеної питної води. Досвід Маріуполя, Миколаєва, Херсона, Чернігова, а також Оріхова, Гуляйполя та селища Степногірськ змусив екологів та активістів шукати альтернативні джерела води у випадку найгіршого сценарію.

Про це йдеться у спеціальному проєкті «Першого Запорізького» про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну – статті «Прифронтове Запоріжжя – без води: як влада, волонтери та рятувальники допомагають людям в умовах війни».

Жителям Запоріжжя в цьому сенсі пощастило набагато більше, ніж жителям інших населених пунктів. У місті, окрім басейну Дніпра, також є малі річки. Зокрема, на лівобережні частині міста протікають річки Суха та Мокра Московка, які у воєнний час можна розглядати, як резервне джерело води.

Фото: ГО «Екосенс»

Команда громадської організації «Екосенс» провела відбір проб води у цих малих річках (а також у джерелі на вулиці Зеленодольській у Шевченківському районі) та організувала проведення хімічного і мікробіологічного аналізу у сертифікованій лабораторії «УкрХімАналіз» за 39 санітарними показниками.

«Результати інструментально-лабораторних досліджень встановили, що вода усіх досліджених джерел не відповідає багатьом санітарно-хімічним нормативам якості та безпечності води та не може бути використана без спеціального очищення, – підсумовують результати дослідження у громадській організації «Екосенс» і додають, що у випадку надзвичайних умов цю воду все ж можна буде використати для вживання: «Аналіз згідно методики ДСТУ 4808 встановив, що всі досліджені джерела мають потенціал нецентралізованого водопостачання та придатні після додаткового очищення води. Тобто, у разі, якщо російські загарбники зруйнують систему централізованого водопостачання в Запоріжжі, яку не зможуть відновити протягом 10-14 діб, коли в місті скінчаються запаси бутильованої очищеної води, гинути від спраги та пити воду з батарей нам не доведеться».

Як самостійно зробити очищення води у домашніх умовах – дізнайтесь за посиланням у статті.

Запорізькі рятувальники з початку вторгнення РФ доставили у прифронтові населені пункти понад 5 мільйонів літрів води


Читайте також:

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0