USD: EUR:
... в Запорожье
Російські ракетні удари завдали Національному заповіднику «Хортиця» у Запоріжжі збитків на майже 7 мільйонів гривень

Російські ракетні удари завдали Національному заповіднику «Хортиця» у Запоріжжі збитків на майже 7 мільйонів гривень

Російська Федерація внаслідок ракетних ударів завдала довкіллю острова Хортиця у Запоріжжі збитків на суму 6,74 мільйона гривень.

Про це йдеться спеціальному проєкті «Першого Запорізького» про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну – статті «Ракетні удари та осушення заплав: як заповідний острів Хортиця у Запоріжжі переживає війну»

Такими є підрахунки Державної екологічної інспекції Південного регіону (Запорізька та Херсонська область) станом на 17 квітня, повідомили у Національному заповіднику «Хортиця».

Зокрема, на території природного-заповідного фонду загальнодержавного значення загального геологічного заказника «Дніпровські пороги», який входить до складу заповідника, сума збитків сягнула 2,43 мільйона гривень.

«Були «прильоти», як в степову частину острова, так і в на територію сторонніх землекористувачів. Було, наприклад, падіння ракети на територію охоронної зони археологічної пам’ятки. На щастя, саму пам’ятку не зачепило. Звісно, це збитки. Але головне, щоб люди не постраждали. – розказала завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Хортиця» Альона Пєтрікєй. – На щастя, на Хортиці наші музейні об’єкти та історико-культурні пам’ятки не постраждали, дуже серйозного збитку ворог не завдав. Додам, що в минулому році Національний заповідник «Хортиця» першим в Україні евакуював усю свою колекцію. Ми спокійні, що музейні цінності знаходяться у безпеці».

У заповіднику кажуть: поки ще складно оцінити, як вплинули ракетні удари на біосферу Хортиці. Це питання потребує тривалого дослідження.

Наслідки «прильоту» у лісові насадження на Хортиці
Фото: Офіс Президента

У Запорізькій обласній військовій адміністрації вважають, що, окрім збитків від влучання ракет, що наносили шкоду екосистемі заповідної зони, потрібно ще враховувати втрачений прибуток.

«Національний заповідник «Хортиця» – один з найпопулярніших туристичних об’єктів в Україні. До війни кількість відвідувачів Хортиці сягала сотень тисяч людей щорічно. Коли проводили такі масштабні заходи, як фестиваль «Покрова на Хортиці», або на новорічні свята фіксували до двох мільйонів людей. Вже другий рік поспіль державний бюджет недоотримує величезні суми внаслідок того, що Хортиця, як туристичний центр, не працює, – розповів керівник департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОВА Владислав Мороко. – Цікавий і потужний об’єкт історичної спадщини всесвітнього рівня зараз взагалі не виконує свої функції».

Рятувальники ліквідують пожежу на Хортиці на місці ракетного удару
Фото: ГУ ДСНС України у Запорізькій області

Окрім того, згідно планів держави саме у 2022 році мали розпочатися довгоочікувані роботи з реекспозиції закритого через аварійний стан музею історії запорозького козацтва та створення нового музею судноплавства. Через повномасштабне вторгнення РФ усі перспективні плани лишилися на папері.

Нагадаємо, задля безпеки громадян Запорізька обласна військова адміністрація 7 квітня 2022 року ввела заборону на вільне туристичне відвідування території острову Хортиця (крім житлової забудови). У цей час, щоб частково задовольнити культурні потреби жителів Запоріжжя, у центрі міста працює філія Національного заповідника «Хортиця» – музейні студії «Місто за порогами».

Більше про наслідки російської агресії для Національного заповідника «Хортиця» читайте у статті «Ракетні удари та осушення заплав: як заповідний острів Хортиця у Запоріжжі переживає війну».


Читайте також:

Післявоєнна «зелена» відбудова Запоріжжя: яким має бути відновлення зруйнованих будинків

«Прифронтове Запоріжжя – без води: як влада, волонтери та рятувальники допомагають людям в умовах війни».

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0