USD: EUR:
... в Запорожье
Отримати грант на розвиток власної справи: як у Запоріжжі лікар-невролог відкрив медичний центр для обстеження цивільних і військових

Отримати грант на розвиток власної справи: як у Запоріжжі лікар-невролог відкрив медичний центр для обстеження цивільних і військових

Запоріжець Микола Пухальський лікар-невролог і одночасно приватний підприємець. Він заснував у місті медичний центр NEURO, в якому можна отримати комплексну консультацію, засновану на доказовій медицині. Для розвитку свого бізнесу медик подався на грант «Власна справа» і отримав від держави 250 тисяч гривень.

«Перший Запорізький» поспілкувався з лікарем і дізнався про відкриття та роботу його підприємства у прифронтовому місті, а також записав поради для тих, хто лише збирається звертатися за державним грантом.

Від університету та інтернатури – до власного медичного центру

Микола Пухальський не так давно закінчив Запорізький державний медичний університет, проте до відкриття власного медичного кабінету вже встиг пройти різні рівні роботи в неврології: кафедра, поліклініка, стаціонар, клінічні дослідження, діагностична діяльність тощо.

«Практична медична діяльність саме як невролога в мене почалася на початку 2022 року, коли я закінчив інтернатуру. З початку інтернатури я паралельно працював на кафедрі нервових хвороб на базі лікарні №6 в Запорізькому державному медичному університеті, суміщував лаборантуру — працював першим лаборантом на кафедрі — і відповідно був інтерном. Інтернатура у мене проходила з 2020-го до початку 2022 року. Потім до квітня 2023 року паралельно з кафедрою почав працювати ще у поліклініці міської лікарні №8. Далі перейшов у стаціонар неврологічного відділення цієї лікарні, де пропрацював до жовтня 2023-го», — розповідає лікар про свій медичний шлях.

У квітні минулого року, звільнившись з кафедри і працюючи на стаціонарі, фахівець замислився про відкриття власного медичного кабінету та згодом втілив цю мрію у життя.

Микола Пухальський

«Подав всі документи і в травні 2023 року отримав ліцензію на впровадження медичної діяльності. Після цього почав виконувати електронейроміографію (метод діагностики функціонування нервової системи та м’язів, – прим.) та вести консультативний неврологічний прийом в приватному порядку. Займався цим паралельно з роботою у стаціонарі», — пригадує невролог започаткування власного бізнесу.

Микола Пухальський відкрив власний медичний кабінет і згодом дізнався про можливість отримання гранту від держави на започаткування або розвиток своєї справи. Декілька тижнів вивчав усі тонкощі грантової програми, складання бізнес-плану, умови та обов’язки сторін. Наприкінці листопада 2023 року лікар-підприємець зібрав всі документи та подав заявку.

«Спочатку заповнюється бізнес-план, вся фінансова та описова частина, обґрунтування. Прописуються ризики та негативні сторони бізнес-плану, усі прорахунки. Я вивчив умови гранту і вирішив спробувати, — розповідає лікар. — Потім зв’язувався із комісією Запорізького центру зайнятості. Вони задавали додаткові питання, аби, зокрема, перевірити, що цей бізнес-план був створений саме мною, а не хтось за мене це робив, і що саме я зацікавлений в отриманні гранту».

У підсумку наприкінці грудня Микола отримав схвальну відповідь, а вже за місяць 250 тисяч гривень від держави на розвиток власної справи були перераховані на його підприємницький рахунок. За умовою програми «єРобота» потрібно  використати грантові кошти протягом півроку, а також винайняти двох працівників. Протягом трьох років отримане фінансування потрібно компенсувати державі у формі податків.

«Зараз у нас вже працює лікар-психіатр, який також виконує функцію психотерапевта. Найближчим часом також плануємо найняти співробітника рецепції, який буде займатися адмініструванням. Одному важко записувати пацієнтів на прийом і поєднувати це з медичною діяльністю. Це буде другий працівник за умовою гранту, — зазначає підприємець. — Ми постійно знаходимось на зв’язку з центром зайнятості, який нам дуже добре допомагає, консультує, як правильно все оформлювати, які документи потрібно подавати щомісяця».

Лікар вже встиг пройти різні рівні роботи в неврології

Отримані грантові кошти були спрямовані на спеціальні витратні матеріали, придбання обладнання та орендну плату.

«До отримання гранту в мене вже був апарат електронейроміографії, тому я згідно бізнес-плану подавав заявку на закупівлю витратного матеріалу. Сама специфіка обстеження полягає в тому, що для нього потрібна велика кількість досить дороговартісних витратних матеріалів — голкові і поверхневі електроди. Тому було прораховано, що їх закупимо хоча б на п’ять-шість місяців роботи. Додатково я заклав кошти на купівлю спеціальної стійки до цього апарату, нової кушетки з функцією регулювання під різну масу тіла, ноутбука, а також плати за оренду приміщення на шість місяців», — розповідає лікар.

Як отримати грант «Власна справа»: практичні поради від учасника програми

Підприємець-невролог дав кілька практичних порад тим, хто планує подавати заявки на грант для відкриття або розвитку свого бізнесу.

«Я про таку можливість не знав, але виявилося, що в центрі зайнятості є фахівці, які допомагають правильно оформити грантовий проєкт. Я ж, не знаючи цього, сам все вивчав за допомогою ресурсів в інтернеті, — ділиться досвідом підприємець. — Я подавав заявку без консультації з нашим центром зайнятості, але попри це все вийшло. Проте іншим підприємцям корисно знати про можливість таких консультацій».

На розвиток власної справи отримав 250 тисяч гривень

Також він рекомендує детально розписати бізнес-план та витратити на нього достатньо часу.

«Не треба слідувати тому прикладу, якій є на сайті «Дія», де пишуть, що на заповнення бізнес-проєкту піде 20 хвилин. Насправді на грантовий проєкт потрібно витратити досить помірну кількість часу. У мене на це пішло орієнтовно декілька тижнів, тому що працював потрохи та довивчав матеріал. Я детально все розписував: своїх конкурентів, свої недоліки та позитивні якості, прописав всі свої витрати, — ділиться лікар. — Зазвичай, тим у кого вже є ФОП, легше зі створенням фінансової частини бізнес-плану, тому що вони знають, на що у них витрачаються кошти».

Він радить обов’язково починати прорахунок фінансової моделі свого бізнес-плану з витрат.

«Спочатку важливо прописати всі витрати, які є і які потенційно ще можуть бути, а вже потім починати прораховувати частину, де є прибуток. І тоді вже вираховувати, чи не будете ви потенційно працювати собі у збиток. Потрібно підійти до бізнес-плану дуже ретельно: детально пропрацювати описову частину і чітко прописувати, куди ви будете витрачати кошти», — радить підприємець.

Водночас купівлі, які ви плануєте на грантові кошти, зазначає Пухальський, занадто деталізувати не треба. Адже можна написати номер і серію ноутбука чи іншої техніки, яку хочете купити, а їх може не бути у продажу.

«В цьому випадку вам доведеться все це десь шукати або вводити зміни в бізнес-план, тому цього краще уникати. Можна просто прописати, наприклад, «кушетка медична» чи «ноутбук для роботи» і зазначити їхню ціну. Без деталізації, тому що доведеться потім чітко пояснювати і в банку, і в центрі зайнятості, чому гроші були витрачені саме на цю модель. А ще є ризик, що банк просто відмовиться сплачувати, якщо не буде збігатися серійний номер ноутбука і ви будете купляти аналог, а не той, що вказували у бізнес-плані. Ось на це треба звернути увагу», — ділиться досвідом лікар і наголошує, що треба дуже добре знати свій бізнес-план і не хвилюватися під час співбесіди з центром зайнятості.

Керівник медичного центру радить жителям Запоріжжя, які мріють про відкриття або розвиток власної справи, не вагатися, а спробувати свої сили.

«Воєнні події вплинули на кількість підприємців в Запоріжжі. Їх стало менше, ніж було до війни. Я чую по відгукам, що у нашому місті конкуренції набагато менше, ніж в Києві. Там отримати грант значно важче через великий конкурс, а у Запоріжжі з цим трохи легше, — підсумовує Микола Пухальський. — Тому дійсно можливо отримати грантову допомогу для підприємців, які планують або хочуть розвинути свою справу. Тож треба не вагатись і спробувати».

Медичний центр NEURO: комплексні обстеження невролога та консультації лікаря-психіатра

Медичний центр надає послуги з консультації невролога та лікаря-психіатра. Невролог займається обстеженням периферичної нервової системи (електронейроміографією), досліджує нерви та м’язи, перевіряє роботу кінцівок, обличчя й спини, а психіатр займається когнетивно-поведінковою терапією.

Медичний центр надає консультації невролога та психіатра

«Багато спеціалістів, які працюють на цьому методі обстеження не лише у Запоріжжі, а й загалом в Україні, не до кінця розкривають потенціал електронейроміографії. Цей метод складається зі стимуляційної та голкової міографії. Але лікарі часто виконують тільки стимуляційну, бо вона вважається дещо технічно простішою. І велика кількість спеціалістів, завершуючи навчання тільки на стимуляційній міографії, не переходять до голкової. Відповідно такий метод менш точний і не такий якісний. Через це виникає велика кількість вигадок відносно заключення пацієнта, — ділиться тонкощами професії спеціаліст. —Я завжди виконую тільки комплексну міографію — стимуляційну з голковою, що відповідає європейським та американським стандартам».

За словами Миколи Пухальського, завдячуючи гарній якості дослідження, наразі велика кількість запорізьких лікарів направляє своїх пацієнтів на обстеження саме до його центру.

«Приходить велика кількість людей, я сподіваюсь, що всі задоволенні, тому що у нас комплексно описується стан пацієнта та його нервової системи, — розповідає керівник центру NEURO. — Проблема в тому, що спеціалістів з електронейроміографії мало. Сам апарат купити не проблема, тому його має велика кількість лікарень. А от спеціалістів, які розуміються на цьому і можуть все це виконувати — одиниці».

Центр відповідає європейським та американським стандартам

Лікар ділиться, що справи у нового медичного центру йдуть добре: щоденно він приймає до семи пацієнтів і має повну завантаженість.

«Для того, щоб не падати ввечері з ніг, протягом доби зазвичай можна прийняти шістьох-сімох пацієнтів на електронейроміографію та провести одну-дві консультації невролога. Це повністю завантажений робочий день з дев’ятої ранку до шостої вечора. В середньому орієнтовно буває п’ять-сім міографій на день, але тиждень від тижня може відрізнятися, потік пацієнтів йде хвилями. Іноді є велика кількість людей і черга на три-чотири дні, а іноді є можливість запису на наступний день», — зазначає невролог.

Завдяки грантовій програмі у медичного центру з’явилася можливість робити значні знижки для військовослужбовців. А таких пацієнтів, за його словами, чимало.

«Якщо обстеження поясу і кінцівок, або рук чи ніг, тобто стимуляційна та голкова міографія, коштує 1 500 гривень, то для військових є можливість робити знижку майже по собівартості самого обстеження з затратними матеріалами за тисячу гривень. Тобто це на третину менше, ніж для цивільних пацієнтів. Коли не було грантової програми, все, що було можливо, це робити невелику знижку у 10%, а тепер без проблем робимо пацієнтам-військовослужбовцям 30-35% знижки», — каже Пухальський.

За словами фахівця, щоденно до 50% його пацієнтів можуть бути військовослужбовцями: ті, хто проходить військово-лікарську комісію, хто лікується після поранень, кого направляють на обстеження зі шпиталів.

Щоденно невролог приймає до семи пацієнтів

Микола Пухальськийне планує зупинятися на досягнутому і вже будує подальші плани на розширення діяльності.

«Що стосується неврології — додатково хотілося б навчити ще одного спеціаліста електронейроміографії, щоб звільнити свій час для освоєння нового методу інструментального обстеження, — ділиться підприємець. — У психіатрії є дуже велика кількість спрямувань, який не може осягнути повністю жоден фахівець: посттравматичні розлади, дезадаптація, дитяча психіатрія, розлади аутентичного спектра. Тож маємо плани працевлаштувати ще одного спеціаліста, щоб також закрити додаткові питання, з якими часто звертаються пацієнти».

Засновник центру розмірковує над тим, щоб у майбутньому відкрити у NEURO медичну практику сімейного лікаря. Це можливо завдяки компенсації Національної служби здоров’я України за обслуговування пацієнтів.

«Наразі ще планують створення власного сайту нашого центру, а поки вся необхідна інформація є в Instagram», — підсумовує Микола Пухальський.

Текст — Юлія Глушко, фото з архіву героя матеріалу 

Купуєш у місцевого бізнесу = розвиваєш рідне місто: голова бізнес-союзу Олена Єрьоменко – про новий проєкт «Підтримую СВОЄ Запорізьке» (ІНТЕРВ’Ю)


Читайте також:

«Це і азарт, і мистецтво»: запорізький фотохудожник Юрій Батаєв – про тонкощі фотополювання на рідкісних тварин і птахів, які мешкають на Хортиці (ІНТЕРВ’Ю)

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0