USD: EUR:
... в Запорожье
Національний авіаційний університет «підставив» запорізький аеропорт

Національний авіаційний університет «підставив» запорізький аеропорт

Про це сьогодні, 9 листопада, повідомив директор комунального підприємства «Запорізький міжнародний аеропорт Запоріжжя» Віктор Біскупський, під час проходження депутатських комісій міськради.

Керівник аеропорту розповідає, що він, згідно з договором, найняв двох проектантів, які повинні були здійснити проектні роботи по заміні світлосигнального обладнання на злітно-посадковій смузі та модернізації радіотехнічного обладнання. На ці цілі міська рада виділила 3 мільйони гривень, але проектанти затягнули процес, що не дозволяє запорізькому аеропорту оголосити тендер через відсутність технічної документації. Один проект знаходиться на держекспертизі, а другий ніяк не можуть здати, тому що розробники не можуть визначитися з кошторисом. Одним із проектантів виступив Національний авіаційний університет, а другим — профільна київська фірма. Як стверджує керівництво комунального підприємства, аеропорт не встигає в цьому році освоїти бюджетні гроші і запевняє, що недбайливих проектантів зараз очікують штрафні санкції згідно з договором.

Але директор аеропорту не сумує і вважає, що нічого страшного не буде, якщо тендер перенесуть на наступний рік і в той же час просить депутатів міськради перерозподілити бюджетні гроші і виділити йому 6 мільйонів гривень на придбання нової снігоприбиральної машини, автовишку і комплект аварійно-рятувального обладнання .

— Цей комплект у нас взагалі відсутній, хоча він необхідний для евакуації літаків в тому випадку, якщо він зійшов зі смуги. Подібний випадок нещодавно стався в Жулянах, де літак зійшов зі смуги, а співробітники не змогли витягнути його ще добу. Я впевнений, що при черговій сертифікації нам поставлять це питання, а це може бути приводом для того, щоб ІКАО або скоротило нам термін сертифіката, або ж взагалі нас його позбавила, — впевнений Біскупський.

Цікаво, що на питання про те, а як же їм вдалося пройти останню сертифікацію без аварійно-рятувального обладнання, Віктор Біскупський чесно зізнався, що це заслуга особистих домовленостей і «знижка» на те, що аеропорт раніше був державним.

Як розповів директор аеропорту, вже з 10 листопада на підприємстві запрацює новий термінал для місцевих повітряних ліній. А це значить, що нарешті буде поділ на внутрішні і міжнародні рейси, що становило величезну затримку в графіку рейсів і не давало можливості перейти на самоокупність.

Нагадаємо, що за 9 місяців поточного року КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» заробив 57 мільйонів гривень, чистий прибуток склав 29 мільйонів гривень. Ще 8 мільйонів гривень аеропорт «відправив» на податки і збори.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

P.S. Сьогодні в Україні святкують День української мови та писемності. Сайт «Перший Запорізький» долучається до святкування і підтримує флеш-моб щодо використання української мови у своєму виданні.

 

 

 

0