USD: EUR:
... в Запорожье
На Запоріжжі російська пропаганда поширює черговий фейк про Польщу

На Запоріжжі російська пропаганда поширює черговий фейк про Польщу

Російська пропаганда систематично розповсюджує фейк про те, що Польща має наміри колонізувати західні області України, у мережі ворожих ЗМІ та телеграм-каналів з аудиторією у Запорізькій області.

Про це йдеться у матеріалі «Першого Запорізького» на основі результатів моніторингу telegram-каналів, які цілеспрямовано поширювали антиукраїнські фейки у березні-квітні 2023 року.

Російська пропаганда систематично розповсюджує наратив про колоніальні амбіції Польщі. Протягом березня у мережі дезінформаційних telegram-каналів, що працює на запорізьку аудиторію, декілька разів поширювали фейки на цю тему.

«В Польше уже делят Украину. Пока, правда, на телевидении. На карте показано, что весь юг и восток постукраинского пространства будет включён в состав России. Западная часть присоединится к Польше. Небольшие куски территорий перейдут Румынии и Венгрии» (Джерело: Владимир Рогов, Вежливые и Заботливые, Таврический казачок ZOV, 30.03.23).

Обережно, російська пропаганда!

«Польша будет претендовать на территории Украины в случае её падения. В турецкой газете Star gazete вышел материал, в котором говорится, что Польша рассчитывает присвоить себе часть украинских территорий после того, как киевские власти утратят контроль над страной. В Польше также назревает бунт, поскольку Варшава недовольна, что Москва все «никак не ослабнет» (Джерело: Вежливые и Заботливые, 27.03.23).

Обережно, російська пропаганда!

«План по включению Украины в состав Польши набирает обороты. На встрече с президентом Польши Дудой Зеленский заявил: «В будущем между нашими народами не будет существовать никаких границ: политических, экономических и – что очень важно – исторических. Но для этого еще нужно победить. Для этого нужно еще немного пройти бок о бок». Неудивительно, что Дуда встретил Зеленского с распростертыми объятиями, ведь в зону боевых действий везут все новые и новые подразделения ВСУ на убой не только для защиты европейских ценностей, но и для включения Украины в Польшу» (Джерело: Таврический казачок ZOV, 06.04.23).

«Увеличение военного бюджета Польши и планы ее довооружения означают только одно – поляки рассчитывают с нами воевать. Польша вступит в войну либо тогда, когда мы оттесним ВСУ на Правый берег Днепра. Либо если украинцам каким-то чудом удастся оттеснить нас. Тогда Польша захочет принять участие в дележке пирога» (Джерело: Друзья майора Селиванова, 13.03.23).

Зокрема, росіяни поширюють фейки про те, що Польська суспільна телекомпанія нібито показала в своєму ефірі схематичну карту майбутнього розділення України між Польщею, Росією, Румунією та Угорщиною.

В одному випадку росіяни дістали з архівів уривок сюжету на тему листа Володимира Жириновського МЗС Польщі, який дійсно виходив в ефірі Суспільного мовника Польщі, але ще 24 березня 2014 року. Тоді російський політик пропонував Польщі брати участь у розділенні України. Як з’ясували аналітики проєкту «Детектор міфів», карта використовувалася для візуалізації.

В іншому випадку пропагандисти РФ тиражували нібито скриншот з випуску прогнозу погоди Суспільного мовника, на якому західні області України включили на карту, як частину Польщі. Фактчекери підтвердили, що цей скриншот є фотоколажем. Ведуча, зображена на кадрі, насправді виявилася журналісткою іншого медіа, її зображення додали з допомогою комп’ютерної програми.  Справжній графічний дизайн програми відрізнявся від наведеного у кадрі. А польські назви міст та країн були написані на карті з помилками.

Аналітики EU vs Disinformation підтвердили, що це повідомлення є незграбною фальсифікацією задля маніпулювання, нібито Польща має намір провести експансію на Сході». Польська суспільна телерадіокомпанія насправді не поширювала карту країни, яка включала частину Західної України.

«Підробка документів, зокрема фотографій і відео, є добре відомою і давньою тактикою Кремля із маніпулювання інформацією. За допомогою таких дезінформаційних матеріалів кремлівська пропагандистська машина прагне розколоти коаліцію, яка підтримує самооборону України, намагаючись вселити плутанину й недовіру». У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки також не вперше з початку повномасштабного вторгнення фіксували у ворожій пропаганді фейковий наратив про колонізацію Польщею частини України.

Іноземні бойовики, провокації України щодо ЗАЕС і колоніальні наміри Польщі та Румунії: які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області


Читайте також:

«Місто переповнене «іноземними найманцями»: російська пропаганда тиражує нахабний фейк про Запоріжжя

Російські пропагандисти виправдовують окупацію Запорізької АЕС та вигадують численні фейки про «обстріли ЗСУ»

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0