USD: EUR:
... в Запорожье
На Запоріжжі через російські обстріли зруйновані або пошкоджені щонайменше п’ять  тисяч домоволодінь

На Запоріжжі через російські обстріли зруйновані або пошкоджені щонайменше п’ять тисяч домоволодінь

Станом на сьогодні внаслідок бойових дій у населених пунктах Запорізької області повністю зруйновано або частково пошкоджено 5 180 домоволодінь.

Про це повідомляють у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Про це йдеться спеціальному проєкті «Першого Запорізького» про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну – статті «Післявоєнна «зелена» відбудова Запоріжжя: яким має бути відновлення зруйнованих будинків».

Чим ближче до лінії фронту, тим масштаби руйнувань у Запорізькій області є набагато гіршими. Кількість пошкодженого житла та соціальних об’єктів в зоні бойових дій щодня збільшується, оскільки будинки зазнають нових пошкоджень.

Найбільше від російських обстрілів страждають громади прифронтових населених пунктів Запорізької області. Кожного дня у зведеннях Генерального штабу згадують села, селища та міста Пологівського та Василівського районів, по яким ворог б’є зі ствольної та важкої артилерії, танків, авіації, зенітно-ракетних комплексів С-300, а також використовує безпілотники. Особливо нещадно ворог щоденно тероризує цивільний сектор Гуляйпільської та Оріхівської громади.

«З 56 багатоповерхівок немає жодної, яка б не була пошкоджена. Зруйновано приблизно 50% приватному сектору, – каже заступниця міського голови Світлана Мандрич. – Школи, дитячі садочки, будинок культури, бібліотека, спортивна та музична школа. Немає жодного соціального об’єкту, який би не постраждав внаслідок російських обстрілів».

У Запорізькій обласній військовій адміністрації кажуть: бойові дії та ворожі атаки продовжуються, а тому поки зарано говорити про масштабне відновлення зруйнованих будинків. Але, де це можливо, робота вже почалася. Насамперед, в обласному центрі.  В першу чергу – проводять консервацію будинків, щоб зберегти їх від впливу навколишнього середовища.

Консервація зруйнованих російськими ракетами будинків
Фото: Запорізька міська рада

«Реєстр пошкодженого та знищеного майна Державного агентства по відновленню (в якому зафіксована інформація про житлові будівлі та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення, – прим. ред.) формується. Проєктна документація вже розробляється. Але, на жаль, ця робота більше стосується саме Запоріжжя. Наразі в реєстрі є інформація вже про десять багатоквартирних будинків, які постраждали в обласному центрі. Один проєкт відновлення вже розроблено і передано на розгляд. Щодо інших робота продовжується. Під час нещодавнього візиту президент України побував на місце ракетного удару (який відбувся 22 березня, – прим. ред.) та приділив увагу питанню відновлення зруйнованого житла, – розповів «Першому Запорізькому» директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОВА Віталій Литвиненко. – Роботи на сьогодні проводяться там, де для цього є можливість та логіка дій. Але, якщо розглядати, приміром, Оріхів, наразі, на жаль, немає сенсу проводити обстеження пошкоджених будинків, розробляти кошторисно-проєктну документацію тому, що в наступну хвилину після чергового удару будинку може вже і не бути».

Багатоповерхівка у Степногірську після чергового російського удару

Нагадаємо, міська влада Запоріжжя вже готується до відновлення зруйнованого російськими військами житла. Наприкінці грудня міська рада прийняла Програму відбудови житлового фонду і виділила гроші на підготовку проектів відбудови. 20 квітня під час позачергового засідання місто виділило майже 98 мільйонів гривень на початок відновлювальних робіт по першим чотирьох будинках, частково зруйнованого російськими обстрілами. Детальніше про те, на які будинки виділили гроші, дізнаєтесь у статті за посиланням.


Читайте також:

Безхатні та покинуті: як на Запоріжжі зоозахисники рятують тварин з прифронтових територій

Прифронтове Запоріжжя – без води: як влада, волонтери та рятувальники допомагають людям в умовах війни

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0