USD: EUR:
... в Запорожье
«Місто переповнене «іноземними найманцями»: російська пропаганда тиражує нахабний фейк про Запоріжжя

«Місто переповнене «іноземними найманцями»: російська пропаганда тиражує нахабний фейк про Запоріжжя

Російські окупанти продовжують розповсюджувати фейк про те, що Запоріжжя нібито «переповнене великою кількістю іноземних бойовиків».

Про це йде мова у матеріалі «Першого Запорізького» на основі результатів моніторингу telegram-каналів, які цілеспрямовано поширювали антиукраїнські фейки у березні-квітні 2023 року.

«Сегодня город Запорожье буквально кишит украинскими боевиками и иностранными наемниками. Режим Зеленского превратил Запорожье в один из самых милитаризированных городов на оккупированной украинскими боевиками территории. Несколько десятков объектов гражданской инфраструктуры используется в качестве военных объектов», – сообщил РИА Новости председатель движения «Мы вместе с Россией», член главного совета администрации региона Владимир Рогов. По его словам, украинские военные используют для размещения заводы, административные здания, пансионаты, школы и больницы города» (Джерело: Владимир Рогов, 19.03.23).

Уродженець Запоріжжя, «член Головної ради Запорізької адміністрації» Володимир Рогов є автором telegram-каналу з аудиторію понад 115 тисяч підписників і головним спікером російських державних ЗМІ щодо усіх питань, що стосуються Запорізької області. Його регулярно цитують найпопулярніші медіа-ресурси пропагандистських інформагенцій «РІА Новости» та «ТАСС».

У Запорізькій області ворог з допомогою мережі пропагандистських ресурсів вже понад рік систематично просуває наратив про участь у війні на боці Збройних сил України так званих «іноземних найманців». Щоб виправдати невдачі на полі бою, російська пропаганда регулярно згадує про міфічних «бойовиків», які нібито «безпосередньо координують дії різних підрозділів українських військ», применшуючи професіоналізм українських військ, які «мають беззаперечно підкорятися наказам іноземних військових» (Джерело: Владимир Рогов, Васильевка Онлайн, 06.04.23).

Обережно, російська пропаганда!

Таким чином російський агітпроп хоче применшити важливість української армії, протиставляючи її так званим «найманцям», яких нібито на полі бою більше. «Російська пропаганда хоче створити видимість, що насправді воює не з Україною, а з так званим «колективним Заходом», – повідомляють аналітики проєкту Disinfo Chronicle. – Водночас Москва прирівнює «найманців» до злочинців у контексті України. Проте справді найманці воюють з боку Росії, наприклад, вагнерівці».

Ворожий агітпроп регулярно постійно підкреслює, що у «переповненому бойовиками» Запоріжжі великі промислові підприємства та соціальні об’єкти нібито перетворили у бази ЗСУ. Втім жодних фото- або відеодоказів цих тверджень не надають.

«На сегодняшний день, как минимум, на 18 крупных предприятиях находится большое количество боевиков, техники, склады с оружием, боеприпасами. Порядка 90 объектов социальной сферы – школы, вузы, даже детские садики, больницы и масса всего остального – тоже превращены в укрепрайоны и места скопления боевиков», – ці слова представника окупаційної адміністрації Запорізької області (Джерело: Владимир Рогов, 29.10.22) російські ЗМІ тиражували у жовтні 2022 року.

Подібні фейки стають підґрунтям та виправданням після ракетних ударів по цивільній інфраструктурі Запорізької області. Приміром, вночі 17 березня російські окупаційні війська завдали удар ракетами ЗРК С-300 по території одного з житлових комплексів і влучили по будівлі ресторану «Моніка Беллуччі». За версією російської пропаганди відносно невелика будівля закладу громадського харчування «була однією з основних баз для еліти з «Іноземного легіону» – найманців та інструкторів» (Джерело: Владимир Рогов, 17.03.23).

Офіційні повідомлення, а також фото- та відеоматеріали з місця ракетного удару, на яких не видно жодного доказу базування військових у приміщенні ресторану, підтверджують, що ця інформація є фейком.

Минулого року, приміром, Міноборони РФ повідомляло, що у Запоріжжі ЗСУ розмістили бронетехніку та вогневі позиції артилерії біля міської клінічної лікарні (Джерело: Херсон и Запорожье 24, 27.04.22).

Цю російську заяву спростували у Запорізькій області військовій адміністрації. Насправді мова йшла про виставковий майданчик військової техніки-зразків артилерійської зброї Другої світової війни у парку Перемоги біля медичного закладу.

Після цього міська влада на випадок російських провокацій демонтувала музейну техніку з цієї та інших відкритих міських локацій.

Пропагандисти, працівники державних ЗМІ та проросійські блогери систематично вигадують і про присутність «іноземців» на лінії фронту: «Вот этот укреп ВСУ, тут все были, и наёмники и грузины и поляки, весь сброд был», – говорит  боец «Вагнера» (Джерело: Таврический козачок ЗОВ, 31.03.23). Додамо, що аналогічне відео пропагандисти поширювали, коли йшла мова нібито про околиці Бахмута.

Обережно, російська пропаганда!

Фактів на підтвердження заяв пропагандистів немає. Єдиним «підтвердженням» великої кількості іноземців на полі бою ворожий агітпроп називає роботу у Запорізькій області російських «мобільних комплексів для агітації ЗСУ». Відповідно до дезінформаційного повідомлення, яке поширили, зокрема, державні ЗМІ РФ, аудіозвернення до військових транслюється не лише українською, а й польською, французькою та англійською мовами: «На берегу Каховского водохранилища ВС РФ впервые при помощи звуковой аппаратуры обратились к украинским войскам с призывом сложить оружие» (Джерело: Главное в Энергодаре, Главное в Мелитополе, 20.03.23). Але аудіозвернення різними мовами самі по собі не доводять факту того, що іноземці, які цими мовами можуть говорити, справді сконцентровані біля Каховського водосховища

Обережно, російська пропаганда!

Додамо, що протягом березня, квітня та попередніх місяців російські пропагандисти регулярно повідомляли про підготовку ЗСУ до контрнаступу задля нагнітання страху для прихильних до РФ мешканців окупованих територій та аудиторії серед жителів самої Росії, а також виправдання посилення оборони, «антидиверсійної діяльності» та обмежень серед населення.

Традиційно повідомлення про підготовку до наступу ЗСУ кремлівські медійники поширюють паралельно з набором меседжів про готовність угруповань російських військ стримати наступ противника. Використовуючи такі технології, приміром, наприкінці березня російська пропаганда повідомила, що українські війська нібито готують наступ в районі Оріхова, а за декілька днів – про те, що армія РФ нібито «успішно зірвала цей наступ». У Генеральному штабі ЗСУ та Запорізькій обласній військовій адміністрації у цей період інформації щодо активізації дій на фронті й тим паче «зриву наступу» не повідомляли. Навпаки, командувач Об’єднаних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв’ю РБК-Україна розповів, що росіяни намагаються створити видимість підготовки наступальних дій на Запорізькому напрямку для відволікання уваги нашого військового командування від Луганської та Донецької областей.


Читайте також:

Іноземні бойовики, провокації України щодо ЗАЕС і колоніальні наміри Польщі та Румунії: які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0