USD: EUR:
... в Запорожье
Виїхала з-під обстрілів і відкрила тату-салон: як Альона Пузанова з прифронтового Гуляйполя будує у Запоріжжі власний бізнес

Виїхала з-під обстрілів і відкрила тату-салон: як Альона Пузанова з прифронтового Гуляйполя будує у Запоріжжі власний бізнес

Чисельні обстріли рідного міста змусили жительку прифронтового Гуляйполя Альону Пузанову переїхати до Запоріжжя. На новому місті вона створила з нуля власний успішний бізнес– салон «Vitalistudio», де роблять татуювання та манікюр.

Про відкриття бізнесу, патріотичні тату та навчання майстрів підприємниця розповіла «Першому Запорізькому».

Рідне місто ворог перетворив на руїни

Місто Гуляйполе залишається під контролем України, проте від початку повномасштабного вторгнення його щоденно обстрілюють російські війська з різного виду озброєння. У населеному пункті, що знаходиться за п’ять кілометрів від лінії фронту, з майже 15 тисяч довоєнного населення залишається приблизно 10% жителів. Вже третій рік у Гуляйполі немає світла, води і газу. 90% будівель і споруд у місті – пошкоджені або зруйновані.

«Власний будинок вцілив частково. Стіни цілі, а вікон немає…, — розповідає Альона Пузанова. — Щодо самого Гуляйполя — зараз там руїни».

Альона Пузанова

Вона переїхала до обласного центру на самому початку бойових дій — наприкінці березня 2022 року. Запоріжжя для Альони місто не нове, адже в минулому дівчина закінчила Хортицьку національну академію. Вчилася на художника та вчителя малювання.

Мистецтвом на тілі займається порівняно недавно. На майстра з татуювання Альона вивчилася за декілька тижнів до повномасштабного вторгнення, а практикувати почала вже у Запоріжжі, одразу, щойно переїхала.

«Вдома попрацювати майже не встигла, пару раз виходила на роботу, а потім почалася війна», — каже майстриня.

Vitalistudio: улюблена справа, що стала бізнесом

Влітку минулого року Альона Пузанова орендувала приміщення і відкрила у Запоріжжі власний салон – Vitalistudio. Окрім неї, там ще працюють троє співробітників: двоє тату-майстрів та майстер манікюру.

В студії також роблять манікюр 

Результатами роботи підприємниця задоволена. Каже: менш ніж за рік після відкриття клієнтів вистачає.

«Кожного дня в салон приходить різна кількість людей. Це залежить від складності татуювання. Може бути і п’ятеро клієнтів за весь день, якщо це маленькі тату, а може бути і одна людина, якщо це щось дуже велике», — пояснює майстриня.

Альона вчилася на художника, а згодом вирішила стати тату-майстром

На одне маленьке тату може піти 20-30 хвилин: від підготовки ескізу – до нанесення малюнка на тіло.

«Якщо це щось більше за розміром, то це вже повноцінний сеанс, який триватиме дві-три години», — розповідає Альона.

Ціна на одне татуювання залежить від ступеня складності малюнка.

«Найдешевше — від 600 гривень, а про найдорожче одразу сказати не можу. Це залежить від площі та складності малюнку. Якщо набивати цілий рукав (татуювання, що займає значну площу на руці, — прим.) — то це повноцінний сеанс, а далі все залежить від ескізу», — каже тату-майстриня.

За її словами, всі клієнти різні, проте вкрай дивакуватих прохань щодо татуювання у неї не було.

«Іноді хтось може захотіти набити собі деякі нецензурні вирази, тоді можемо трошки здивуватися. А так всі клієнти для нас особливі. Одного разу, наприклад, чоловік попросив набити качку з автоматом. Це був досить незвичний ескіз. Та щоб «били» щось надзвичайно незвичне, я такого не згадаю», — розповідає Альона.

В процесі роботи

Окрім роботи в салоні, підприємниця ще й проводить курси: у Vitalistudio навчає людей мистецтву татуювання.

«У татуюванні та в навчанні є сезонність. Наприклад, взимку — «не сезон» і там, і там. А ось влітку та навесні — навпаки: людей приходить значно більше. З’являється багато роботи і по навчанню, і по татуюванню», — зазначає підприємиця.

Патріотичні ескізи та татуювання за донат

Від початку повномасштабного вторгнення клієнти Vitalistudio нерідко просили тату-майстрів «набити» малюнок патріотичної тематики, проте з часом ця тенденція потроху стихає.

«Я для себе, як майстер, поділяю патріотичні татуювання на два типи. Перший, це коли просять нанести українські написи, герби, вишиванки, атрибутику війни тощо, — каже Альона. —А ще є татуювання для військових, які люблять робити рукава козаків, карти. Тобто щось на воєнну тему. Це також можна дорівняти до патріотичної тематики».

Патріотичні тату роблять як військові, так і цивільні 

Підприємниця додає, що на сьогодні близько 50% клієнтів її салону – це військові.

У Vitalistudio вже встигли допомогти українським бійцям. Майстри салону взяли участь у благодійній акції та робили татуювання за донат на ЗСУ від клієнтів.

«Допомагали знайомим зібрати на машину. Ми робили тату за донат. Була фіксована ціна за роботу: ви робите будь-яке татуювання і одразу скидаєте ці гроші на банку. У нас була ціль зібрати 10 тисяч гривень і ми їх зібрали. Це як раз була остання сума, якої бракувало. Таким чином нам вдалося закрити збір. На ці кошти купили автівку для військових», — розповідає Альона.

Ціни на татуювання в салоні стартують від 600 гривень 

Не боятися, вчитися і працювати: якщо робота приносить задоволення – успіх гарантований

На питання, чи не було страшно відкривати новий бізнес під час війни, особливо у прифронтовому Запоріжжі, куди долітають російські ракети, підприємниця з упевненістю відповідає: «Ні, страшно не було». Адже вона займається улюбленою справою, яка приносить дохід і створює нові робочі міста.

Одна з найскладніших робіт, яку робили в салоні 

Проте від місцевих мешканців, за словами Альони, не завжди можна відчути гарне ставлення до вимушених переселенців.

«Іноді складається таке враження, що статус ВПО – зараз ніби клеймо. Подекуди ти можеш почути щось на кшталт «о, понаїхали…» і так далі», ділиться вимушена переселенка, яка, за її словами, стикалася з таким ставленням від деяких людей.

Не дивлячись на подібні негаразди, власниця Vitalistudio впевнено дивиться вперед та будує плани на майбутнє.

«Треба не боятися відкривати власну справу. Важливо вчитися. Треба пробувати і працювати. Якщо тобі ця справа приносить задоволення, то в тебе все в будь-якому випадку вийде. Тим паче сьогодні. Якщо раніше деякі галузі були не так розвинені, то зараз це дуже гарний заробіток, приємне спілкування з людьми тощо. Тож головне вчитися і працювати, нічого в цьому складного немає, все доволі доступно і легко», — підсумовує Альона Пузанова.

Текст — Юлія Глушко, фото взяті з архіву героїні матеріалу

Відновила сімейну майстерню після виїзду з окупації: як Яна Завгородня з Енергодару розвиває у Запоріжжі виробництво подарунків з дерева


Читайте також:

Сімейний бізнес переселенців: як родина з окупованих Пологів відкрила у Запоріжжі шиномонтажний сервіс та заклад швидкого харчування

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0