USD: EUR:
... в Запорожье
Чи потрібно купувати SSD?

Чи потрібно купувати SSD?

Придбання SSD диска не вплине на скачування через інтернет, але встановлення важких ігор і об’ємних додатків відбуватиметься в рази швидше. Геймер із другим диском, граючи онлайн у багатокористувацькі РПГ, буде випереджати опонентів на переходах у локації.

Таке доповнення додасть потужності новому комп’ютеру і пожвавить застаріле залізо.

Відмінність SSD від HDD

SSD (твердотільний накопичувач) і HDD (жорсткий диск) мають кілька ключових відмінностей.

SSD

  1. Зберігає дані на флеш-пам’яті без рухомих частин. Використовує NAND-чіпи для запису і читання інформації.
  2. Набагато швидший у читанні та записі даних завдяки відсутності механічних рухомих частин. Операції доступу до даних виконуються практично миттєво.
  3. Більш стійкий до фізичних ударів і вібрацій, оскільки не має рухомих частин.
  4. Абсолютно безшумний, оскільки не має рухомих деталей.
  5. Зазвичай менш місткий і дорожчий на гігабайт порівняно з HDD, але ціни постійно знижуються.

HDD

  1. Зберігає дані на магнітних дисках з рухомими голівками, які зчитують і записують дані на магнітних пластинах, що обертаються.
  2. Повільніший порівняно з SSD через механічні компоненти. Час доступу до даних займає значно більше часу.
  3. Може бути вразливим для пошкоджень під час ударів або падінь через деталі, що обертаються.
  4. Видає звук під час роботи через обертання дисків і переміщення головки читання/запису.
  5. Зазвичай більш місткий і більш доступний за ціною, що робить його хорошим вибором для зберігання великих обсягів даних.

Не зберігайте великі файли, до яких не потрібен швидкий доступ, на SSD

SSD диск має менший об’єм, але більшу ціну ніж жорсткий диск. Попри відмінність в об’ємі твердотільний дає більшу швидкість, при цьому споживаючи менше енергії та видаючи мінімум шуму. 

На SSD рекомендується зберігати програми, ігри, файли операційної системи — все те, що є важливим і потребує швидкого доступу. Фільми, музика, фото — не вимагають високої швидкості доступу, їх краще розмістити на HDD. Ця рекомендація допоможе продовжити життя SSD зі збереженням хорошої швидкості.

Вплив SSD-накопичувача на роботу ПК

Встановлення SSD-накопичувача в ПК може мати значний вплив на його роботу, приносячи безліч поліпшень.

Операційне середовище

Операційна система і додатки завантажуються набагато швидше на SSD, що робить увімкнення і перезавантаження ПК миттєвими. Так само це стосується й ігор, що мають стару архітектуру з великою кількістю маленьких файлів.

Швидке завантаження рівнів

Для поліпшення швидкодії в іграх — SSD оптимальний варіант. В офлайн-іграх це особливо помітно, а ось в онлайн битвах іноді доводиться чекати повільних гравців.

Стабільний FPS

За відсутності твердотільного вінчестера у важких іграх застосунок буде постійно перевантажувати систему і просаджувати FPS. SSD для ігрового компа повністю компенсує нестачу оперативної пам’яті.

Швидке завантаження текстур

Хорошої гри не буде, якщо ПК не довантажує вчасно текстури або робить це на очах у геймера. Звичайний диск у режимі реального часу з таким завданням не впорається, буде сильно гальмувати. SSD під ігри — розв’яже цю проблему і дасть змогу повною мірою насолодитися ігровим процесом.

Тиша і надійність

SSD абсолютно безшумні і не мають вібрації, оскільки в них немає рухомих частин, що створює більш комфортне робоче оточення. Надійне зберігання інформації без ризику втратити повністю. Через компактний розмір ідеально підходять для ноутбуків.

Встановлення SSD-накопичувача значно підвищує продуктивність, чуйність і надійність ПК, роблячи його більш сучасним і приємним у використанні. Скорочує споживання енергії збільшуючи час роботи для ноутбуків. Сприяють швидшому опрацюванню даних, що позитивно позначається на загальній продуктивності ПК під час багатозадачності та виконанні ресурсомістких завдань.

0