USD: EUR:
... в Запорожье
Чи можна годувати домашніх улюбленців людською їжею?

Чи можна годувати домашніх улюбленців людською їжею?

Всі ми любимо своїх домашніх улюбленців та не завжди знаємо як піклуватись про них. Годування тварин тими ж харчами, які їмо самі – практика, що йде ще з тих часів, коли ніяких особливих харчів для тварин не продавалося. Але й тоді всі обізнані господарі в один голос казали: харчування котам та собакам треба готувати спеціальне, але й воно має відрізнятись від того, що їмо самі.

  Проте, шанувальників у «домашньої» їжі все ще багато. Спробуємо розібратися, чи можна годувати тварин їжею зі столу, які можуть бути наслідки такого раціону.

Чи підходить їжа, що ми їмо котам та собакам?

  Насамперед треба розібратись, що таке людська їжа. Навіть якщо виключити з неї напівфабрикати, ковбаси та сосиски, які не тільки для тварин, але й для людей не є повноцінним харчуванням, то залишиться сполучення різноманітних видів смаженого, вареного або тушкованого м’яса, джерел вуглеводів – круп та виробів з борошна, овочів, фруктів, а також різних жирів, як тваринного так і рослинного походження.

  Така різноманітність та змішаність інгредієнтів для людини є повноцінним харчуванням, через те, що від природи вона всеїдна, а значить, наш організм здатен витягувати потрібні йому речовини практично з будь-якої органіки. Зовсім не так влаштовані коти та собаки, які є хижаками, а відповідно й м’ясоїдними тваринами.

Особливості травлення котів та собак.

  Їх система травлення призначена для споживання білків тваринного походження. Вони мають короткий шлунково-кишковий тракт, в їх слині немає ферменту амілази, яка сприяє первинному перетравлюванню рослинної їжі, а також їх організм не може самостійно синтезувати вітамін D, джерелом якого слугують тільки харчі тваринного походження.

  Крім того, страви з людського столу зазвичай щедро приправляються сіллю, спеціями, соусами, різноманітними добавками, які покликані задовольняти досить розвинуті смакові рецептори людини, але зовсім марними та навіть шкідливими для тварин.

Що трапляється в організмі улюбленця при харчуванні «зі столу»?

  Звичайно, від того, що ви нагодували кота або собаку борщем зі сметаною, вони не помруть, але регулярне харчування такою їжею може підірвати їх здоров’я. Організм, який не отримує необхідні йому речовини й змушений постійно «утилізувати» надлишок вуглеводів, жирів, клітковини, почне витрачати власні резерви та використовувати всі можливості для синтезу потрібних йому елементів та сполучень.

  У всіх живих істот з ходом еволюції склався достатньо великий «запас міцності», що дозволяє їм пережити тяжкі часи. Але якщо ці часи все ніяк не скінчаться, то дива не станеться. Резерви кінчаються – починаються хвороби.

Порушується обмін речовин

  Насамперед, це цілий комплекс порушень обміну речовин, що розвивається у котів та собак в результат неправильного харчування. Під час обстеження у собак та котів виявляються патологічні зміни в кістковій структурі, дисфункція щитовидної залози, підвищений рівень глюкози та ліпідів в крові, жирова дистрофія печінки. При цьому тварини дуже часто страждають надлишковою вагою та ожирінням, нерідко розвивається діабет. Хутро стає тьмяною та випадає, погіршується стан шкіри, з’являється лупа.

  Чи потрібна більш розгорнута відповідь на питання: «Чи можна годувати домашніх улюбленців людською їжею?». Вважаю, що ні. Вона очевидна будь-кому хто турбується про здоров’я улюбленця, за якого тільки господар несе особисту відповідальність.

Людська їжа – табу або виняток з правил?

  В людському суспільстві з давніх часів ритуал частування відігравав важливу соціальну роль. Це знак любові та дружніх стосунків – саме тому нам так важко стриматись від того, щоб час від часу не пригостити свого улюбленого вихованця.

  І не треба собі в цьому відмовляти. Тільки частування має бути доповненням до основного раціону, що займає не більше 10% від його загального об’єму. Звісно, дуже важливо, чим саме пригощати.

  Шматочок вареного м’яса без солі, скибочка нежирного якісного сиру, ложка йогурту без домішок, скибочка яблука – все це можна запропонувати собаці або коту за виконування команди або просто так, для спільного задоволення.

Список заборонених харчів для котів та собак.

  Є ряд харчів, які навіть час від часу не повинні потрапляти до шлунку вашого вихованця, тому, що вони не тільки шкідливі, але й небезпечні. Серед них:

  1. Кістки, особливо ті, що піддалися кулінарній обробці. Зависока температура робить їх ламкими, й при розгризанні вони розколюються на мілкі шматочки з гострими краями, що здатні пошкодити шлунково-кишковий тракт.
  2. Шоколад. Какао-боби містять речовини, які токсичні для котів та собак. Особливо небезпечний гіркий шоколад, де високий вміст какао-бобів. Навіть один шматочок, через певний проміжок часу, може призвести до аритмії, судом та летального випадку.
  3. Цибуля – руйнує еритроцити крові в домашніх тварин, що призводить до анемії.
  4. Сира риба, особливо річкова. Може бути джерелом паразитів та містить тіаміназу, що руйнує вітамін В1. При регулярному вживанні розвивається гіповітаміноз, що приводить до розладів нервової системи.
  5. Авокадо містить персін – токсин, що викликає серйозне шлунково-кишковий розлад у собак та котів.
  6. Алкоголь. Якщо людина має ферменти, що розщеплюють етанол на більш безпечні сполучення, то в організмі тварин, які не мають фруктоїстівного еволюційного минулого, таких не існує. Вони відразу отримують важке алкогольне отруєння.

Чим тоді годувати?

На сьогодні існує два варіанти харчування для домашніх улюбленців:

  • Приготування їжі з натуральних продуктів в правильних пропорціях й з обов’язковим збагаченням раціону вітамінно-мінеральним комплексом.
  • Готові промислові корми, де вся турбота про баланс поживних речовин покладається на плечі виробника.

  Який варіант обрати це вибір кожного господаря свого улюбленця. Уважно підходьте до питання турботи за своїм вихованцем та він завжди буде люблячим, веселим та вдячним, а головне здоровим!

1

якит2020-06-04 19:33:04
Шановни авторки- схамениться!Ви вже перетворили новости на рекламу,скильки можна читать ваши вправи.ГАНЬБА!!!