USD: EUR:
... в Запорожье
Російські окупанти замінували узбережжя Каховського водосховища, що межує з  Запорізькою АЕС

Російські окупанти замінували узбережжя Каховського водосховища, що межує з Запорізькою АЕС

Російські окупанти замінували узбережжя Каховського водосховища, що межує з Запорізькою атомною електростанцією.

Про це повідомляють в «Енергоатомі».

Запорізька АЕС та місто Енергодар вже 7 діб перебувають під контролем російських військових формувань. Станом на ранок 10 березня на території станції перебуває: 50 одиниць техніки ворога, близько 400 російських військових, багато вибухівки та зброї.

На всіх шести енергоблоках працює український персонал АЕС. Однак працівники станції перебувають під сильним психологічним тиском з боку окупантів, що негативно впливає на роботу і ставить під загрозу ядерну та радіаційну безпеку. Всі технічні питання керівництво станції вимушене погоджувати з окупантами.

Наразі в мережі працюють два енергоблоки Запорізької АЕС.

7 березня через пошкодження під час обстрілу росіянами блочного трансформатора був виведений в аварійний ремонт енергоблок N6.

Залишаються відключеними через пошкодження дві високовольтні лінії 750 кВ – Запорізька та Південно-Донбаська.

Російські окупанти, що захопили Запорізьку АЕС, обговорюють наміри спрямувати електроенергію, що виробляється атомною електростанцією, на окуповані Крим та Донбас. Хоча насправді це фізично неможливо зробити.

Нагадаємо, найбільшу атомну електростанцію Європи після важких боїв на вулицях міста Енергодара захопили військові сили Російської Федерації. Під час нічного штурму Запорізької АЕС загинули троє українських військових: ще двоє – у лікарні. Також було пошкоджено будівлі промислового комплексу станції.

Через фактичну блокаду Енергодару, залишаються проблеми з пальним, поставкою продуктів харчування та ліків першої необхідності.

Протягом останніх двох днів вдалося евакуювати жителів Енергодара до Запоріжжя, також доставити першу партію гуманітарного вантажу. Сьогодні планується друга спроба доставки гумконвою до міста.

МАГАТЕ втратило доступ до систем моніторингу Запорізької АЕС

Відремонтували світло, воду та опалення, відкрили магазини: як живе тимчасово окупований Токмак


Читайте також:

Гуманітарна криза, мародерство та зруйнована інфраструктура: яка зараз ситуація в окупованих Пологах та Пологівському районі, – ФОТО, ВІДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0