USD: EUR:
... в Запорожье
Працівники найбільшого боржника за електроенергію ЗТМК вийшли на акцію протесту через «дискримінаційний тариф»

Працівники найбільшого боржника за електроенергію ЗТМК вийшли на акцію протесту через «дискримінаційний тариф»

Сьогодні, 6 серпня, десяток співробітників Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) вийшли на мирну акцію протесту під будівлю НКРЕКП в Києві.

Причиною протесту стало нібито економічно необґрунтоване підвищення тарифу на електроенергію, через який підприємство опинилося на межі повної зупинки.

Зокрема, з 1 липня після запуску нового ринку електроенергії, тариф на е\е для ЗТМК збільшився на 25%. В результаті підвищення тарифу, витрати на електроенергію для підприємства збільшаться ще на 15 мільйонів гривень щомісяця. Це при тому, що за останні п’ять років тариф на електроенергію збільшився більш ніж в два рази, і для ЗТМК це склало понад 1,2 млрд грн. додаткових витрат.

За словами директора ЗТМК Володимира Сивака, при такому тарифі на електричну енергію робота підприємства є економічно недоцільною.

– Ідея запуску нового ринку електричної енергії передбачала наявність конкуренції на ринку, можливість для нас як великого споживача електроенерігії вибирати собі постачальника за більш прийнятною ціною. А в результаті, ні конкуренції, ні цивілізованих ринкових відносин так не з’явилося, а ціна при цьому виросла ще на 25%. Уже при тарифі, який діяв до 1 липня, ми були змушені працювати в збиток. При новому підвищеному тарифі у ЗТМК в принципі не залишається механізмів для беззбиткової роботи, – прокоментував Володимир Сивак.

У прес-службі підприємства скаржаться, що з шести країн так званого «титанового клубу», які мають найбільші в світі потужності з виробництва титанової продукції, тариф на електроенергію в Україні найвищий.

В даний час комбінат спекулює зупинкою підприємства і тим, що більше трьох тисяч людей залишаться без роботи і вимагає знизити тариф за електроенергію.

При цьому підприємство протягом минулого року, коли ще не було нового ринку електроенергії, недоплатив за спожиту електроенергію понад 150 мільйонів гривень, а загальна ж сума його боргу перед «Запорожбеобленерго» перевищує 700 мільйонів гривень (без урахування штрафних санкцій).

0