USD: EUR:
... в Запорожье
Катівні, скорочення населення та нестача кадрів: що зараз відбувається в окупованому Енергодарі

Катівні, скорочення населення та нестача кадрів: що зараз відбувається в окупованому Енергодарі

В тимчасово окупованому Енергодарі наразі проживає орієнтовно 10 тисяч людей, хоча до повномасштабного вторгнення там мешкали 53 тисячі. Значно скоротилось і кількість співробітників Запорізької атомної електростанції. Якщо раніше там працювало 11 тисяч людей, то наразі станцію обслуговує трохи більше 2 тисяч. Здебільшого персонал експлуатаційного підрозділу виїхав з окупації та зараз підтримує кваліфікацію на інших атомних станціях.

Про це розповів Дмитро Орлов, міський голова Енергодару в етері «Українського радіо».  

З лютого окупанти не пускають на станцію ліцензований український персонал, який не підписав контракти із фейковою компанією від «Росатому». А гастролерів, яких з РФ примусово відправляють у відрядження на 1-2 місяців в окупований Енергодар, не вистачає.

«Зараз станцію обслуговує трішки більше 2 тисяч осіб, з яких не всі є фахівцями і не всі навіть працювали до цього моменту на Запорізькій АЕС, — каже Орлов. — Ця атомна станція третій рік поспіль працює як військова база. Замінований периметр, замінована територія частково. По технологічних приміщеннях розміщені й особовий склад окупаційних військ, і військова техніка. Персоналу доводиться випробовувати на собі й психологічний, і фізичний тиск, і тортури окупантів».

Відомо що наразі щонайменше 10 людей знаходяться в катівнях, де їх піддають жорстоким тортурам. Доля 17 співробітників Запорізької АЕС невідома. За словами посадовця, мирні мешканці та співробітники станцію вже третій рік живуть під шаленим тиском загарбників.

Через наближеність до лінії фронту росіяни не охоче їдуть до окупованого Енергодару, попри те, що їм пропонують «націоналізовані» окупаційною владою квартири. У місті дефіцит кадрів.

«Персоналу станції вкрай не вистачає, адже там 7 ядерних об’єктів, 6 реакторів, які до моменту окупації функціонували в повному складі, й сухе сховище відпрацьованого ядерного палива. Той компенсаційний фактор, який вони завозять із РФ з інших атомних станцій, не покриває потреби ані фахово, ані за чисельність», — додає міський голова Енергодару.

Минулого тижня більшістю голосів ради керуючих МАГАТЕ був схвалений розроблений Україною проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні. В документі йдеться про термінове виведення всього несанкціонованого персоналу, включно з військовими, із ЗАЕС та передачу станції під повний контроль компетентних органів України.

«Це перша резолюція, схвалена Радою керуючих МАГАТЕ, і українська сторона є з поточного року членом Ради керуючих. Це, звісно, позитивний крок стосовно міжнародного тиску на компанію «Росатом», яка прямо є ядерним окупантом ЗАЕС. Я сподіваюся, що цей крок буде дієвим саме стосовно міжнародного тиску. Стосовно військових – я не впевнений», — сказав Дмитро Орлов.

Безробіття та високі ціни: що наразі відбувається на окупованій частині Запорізької області


Читайте також:

У Запорізькій області спецпідрозділ завдав удар по окупаційній армії: знищена техніка й жива сила

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0