USD: EUR:
... в Запорожье
Намагались прорвати оборону ЗСУ під Роботиним: чотирьом бойовикам дали по 15 років тюрми

Намагались прорвати оборону ЗСУ під Роботиним: чотирьом бойовикам дали по 15 років тюрми

Реальний термін ув’язнення отримали ще чотири зрадники, які воювали проти Сил оборони на сході та півдні України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Зловмисники входили до складу окупаційних угруповань Південного військового округу збройних сил Росії.

У лавах загарбників їх залучали до «м’ясних штурмів» передових позицій ЗСУ на східному та південному фронтах. Насамперед мова йде про неодноразові спроби окупантів «прорвати» оборону українських захисників у районі Роботиного на Запоріжжі.

Усіх чотирьох зрадників було взято у полон під час запеклих боїв. Суд призначив їм 15 років тюрми.

Як встановило слідство, двоє засуджених є мешканцями тимчасово окупованих частин Донецької та Луганської областей. Обидва добровільно «мобілізувалися» до складу російських військ ще на початку повномасштабного вторгнення РФ.

Там їм видали автоматичну зброю з боєприпасами та призначили стрільцями. Після нетривалих занять на полігоні одного із бойовиків відрядили на Харківський напрямок, іншого – під Маріуполь.

Ще двоє засуджених – мешканці тимчасово окупованого Криму. До лав загарбників вони «записались» восени 2022 року. Спочатку їх перекинули до Бердянська для облаштування російських укріпрайонів та блокпостів. Згодом обох відправили в район Роботиного для штурму оборонних позицій ЗСУ.

Суд визнав двох бойовиків винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації); ч. 2 ст. 260 (участь у непередбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях).

Злочинні дії ще двох зловмисників кваліфіковано за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада); ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Розслідування проводили співробітники СБУ у Львівській та Полтавській областях за процесуального керівництва обласних прокуратур.

Запоріжцям погодили понад 23,2 мільйона гривень виплат за зруйноване окупантами житло


Читайте також:

Після удару по ДніпроГЕС у Запоріжжі відкривають двосторонній проїзд через новий міст

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0