USD: EUR:
... в Запорожье
Меморандум дає результати: промислові підприємства Запоріжжя зменшили викиди на 1,6 тисяч тонн

Меморандум дає результати: промислові підприємства Запоріжжя зменшили викиди на 1,6 тисяч тонн

Сьогодні, 22 серпня, в запорізькій мерії відбулася нарада за підсумками реалізації заходів, передбачених Меморандумом про спільні дії в сфері покращення довкілля.

«Багато хто говорить, що в Запоріжжі нічого роблять в цьому напрямку. Я не заперечую, що проблеми з екологією в нашому місті є. Проблеми дійсно існують, але за останні роки для їх вирішення, насправді, зроблено чимало, – розповів міський голова Володимир Буряк, – З 2016 року після підписання Меморандуму були виконані 50 з 55 зобов’язань, які взяли на себе запорізькі промислові підприємства. Завдяки цьому вдалося зменшити кількість викидів у атмосферу на 1600 тонн на рік. Це показники промислового заводу середнього рівня».

За словами радника міського голови Валерія Еделєва, Меморандум, який передбачає впровадження додаткових природоохоронних заходів для скорочення викидів в воду і атмосферу, озеленення території та боротьби з карантинними рослинами, підтримали і підписали 25 промислових підприємств.

«У рамках реалізації цієї угоди запорізькі підприємства витратили на модернізацію своїх виробничих потужностей на 1,2 мільярда гривень більше, ніж було заплановано у їхніх природоохоронних програмах. 50 зобов’язань вже виконані, ще 5 в стадії завершення», – розповів Валерій Еделєв.

Меморандум про спільні дії для покращення стану навколишнього середовища, підписаний в 2016 році, містить 55 заходів. З них 22 – а це 40% від загальної кількості – зобов’язання, закріплені за запорізькими підприємствами Метінвесту: «Запоріжсталь», «Запоріжвогнетрив», «Запоріжкокс».

«Дуже багато газоочисних споруд переведені з мокрого очищення на сухе. Це дозволило очистити повітря від пилу і газів, а також знизити скиди води в річку. За останні 5 років ми скоротили забір і, відповідно, скид води на більш ніж 5 мільйонів кубометрів холодної води. На 99% завершені всі заходи на аглофабриці, які були заплановані на цей період часу. А зараз реалізується проект будівництва конвертерного цеху, – розповів директор з капітального будівництва та інвестицій «Запоріжсталі» Олексій Лебедєв. – Ці заходи не дублюють ані міську, ані обласну екологічні програми. Вони не перетинаються з заходами, які закріплені за підприємствами компанії в дозвільних документах. Це додаткові заходи, виконання яких взяв на себе комбінат».

Всі підприємства-підписанти підтримали ініціативу міської влади про продовження дії Меморандуму ще на 5 років. До кінця вересня заводи сформулюють свої зобов’язання на період до 2024 року і направлять їх в міське управління з питань екологічної безпеки для підготовки нової редакції документу.

«Судячи по хорошим результатам на цей період, нам необхідно продовжити цю угоду про співпрацю ще на 5 років. Як першочергові для виконання просимо виділити природоохоронні заходи, спрямовані на зменшення викидів речовин, за якими в місті фіксують перевищення», – підкреслив Володимир Буряк.

Також міський голова розповів, що одним з нових пунктів в майбутній редакції Меморандуму стане обов’язкова публікація в онлайн-режимі даних про обсяги здійснених викидів кожним з підприємств-підписантів.

«Ми будемо вимагати, щоб мешканці Запоріжжя могли побачити на сайті міської ради або на іншому спеціально створеному для цього ресурсі інформацію ваших підприємств про викиди, – сказав міський голова Володимир Буряк. – Запорізький гідромецентр регулярно надсилає на підприємства міста інформацію про несприятливі погодні умови, на які потрібно відреагувати. Міська влада також буде збирати інформацію про те, як запорізькі підприємства реагують на ці попередження».

Одне з промислових підприємств, яке вже сьогодні технічно готове показувати обсяги своїх викидів – це «Запоріжсталь». «Після того, як в договорі буде прописано єдині для всіх правила гри, ми готові в найкоротші терміни передавати потрібні дані», – зазначив директор з капітального будівництва та інвестицій «Запоріжсталі» Олексій Лебедєв.

Наостанок, в мерії розповіли про ще один важливий природоохоронний захід – створення першої в історії міста програми з комплексного озеленення на 2019-2029 рр., яку винесуть на розгляд депутатів на найближчій сесії. Цей документ передбачає висадку нових зелених насаджень, догляд за старими деревами і створення нових парків не тільки в центрі Запоріжжя, а й у спальних районах.

Читайте також: Запоріжці зможуть безкоштовно дістатися з Правого берегу до міста за допомогою річкового транспорту

0