USD: EUR:
... в Запорожье
Проектувальники презентували опорний і генеральний план одного з міст Запорізької області

Проектувальники презентували опорний і генеральний план одного з міст Запорізької області

Сьогодні, 9 листопада, на засіданні архітектурно-містобудівної ради при Запорізькій облдержадміністрації була презентована містобудівна документація міста Оріхов

Члени ради ознайомилися з новим історико-архітектурної опорним планом Оріхова та генеральним планом міста. Фахівці, що займалися розробкою історико-архітектурного опорного плану, рекомендують збільшити зелену зону центру. Місто внесено в перелік історичних населених місць України.

Офіційно Оріхів був заснований у 1775 року, після падіння Запорізької Січі. Раніше це поселення мало назву “Оріхова балка”. До цього часу місто було досліжено в історичному та архітектурному плані досить поверхнево. Довгий час тут була велика торгова площа для ярмарку. Навколо неї пізніше виникли різноматні будівлі: громадські, житлові.

До сьгодні у місті є багато забудов 1950-х років з червоною цеглою та маленькими будиночками. При цьому самих пам’яток досить не багато: є 4 пам’ятки архітектури кінця XIX- початку XX століття- жіноча гімназія, чоловіче реальне училище, Будинок торгових рядів, Перша таверна (Перша чайна). Крім того є шість пам’яток історії, які не потребують масштабних територій та зон охорони.

Також в опорному плані зазначена територія, що прилягає до річки Конки. Цю територію ще в 1962 році розглядали в окремому проекті зеленої зони міста Оріхова. Наразі вона пропонується як зона охоронюваного ландшафту.

Однак одним із спірних питань стали пропозиції щодо умов для історичного ореала, що розташован на площі 4 ×4 гектара. Члени комісії сперечалися, чи можна у врегульованій зоні, де зберігається історична спадщина, облаштовувати вбудовані приміщення (торгові точки, магазини зі сходами на перших поверхах багатоповерхівок та інше).

0