USD: EUR:
... в Запорожье
«Наслідки будуть набагато серйознішими»: Greenpeace про плани росіян перезапустити Запорізьку АЕС

«Наслідки будуть набагато серйознішими»: Greenpeace про плани росіян перезапустити Запорізьку АЕС

Після того, як 6 червня 2023 року, російські загарбники знищили Каховську ГЕС, Запорізька атомна електростанція втратила доступ до води з Каховського водосховища. В лютому цього року Greenpeace попередив, що атомна станція потребуватиме нової насосної системи для отримання води з русел Дніпра поблизу Запорізької АЕС, всі 6 станцій якої зупинені були ще у 2022 році

14 травня російський уряд подав офіційний документ до Міжнародного агентства з атомної енергетики. В ньому прописаний план будівництва великої насосної станції, призначеної для постачання води на атомну станцію.Вона буде подавати до 18 тисяч кубометрів води на годину до ставка-охолоджувача.

Greenpeace Центральної та Східної Європи заявив, що рішуче засуджує плани «Росатому» та російського уряду щодо перезапуску ядерних реакторів на Запорізькій атомній електростанції.

«Відколи Росія напала, пошкодила та окупувала Запорізьку атомну електростанцію 4 березня 2022 року, ризик ядерної катастрофи був високим. Але якщо плани перезапустити реактори на станції будуть реалізовані, рівень ризику та наслідки будуть набагато серйознішими. Подання до МАГАТЕ 14 травня 2024 викликає обурення, адже Росія стверджує, що її «головним завданням є запобігання загрозам безпеці та захищеності станції, створеним київським режимом».  Ні — загроза ядерної катастрофи повністю пов’язана з російською війною та окупацією станції — і це ще один випадок російського ядерного шантажу, який може вибухнути по всій Україні та Європі», — заявляє Шон Берні, спеціаліст з ядерних питань Greenpeace Центральної та Східної Європи.

Цьогоріч у лютому Greenpeace Центральної та Східної Європи у своєму аналізі щодо численних перешкод для перезапуску ЗАЕС зосередився на проблемі нестачі води і закликав Генерального директора МАГАТЕ зайняти рішучу позицію проти будь-яких російських планів перезапуску запорізьких реакторів. У березні Greenpeace опублікував попередження, що перезапуск одного або декількох реакторів на майданчику атомної станції може призвести до катастрофи більшої, ніж Фукусіма чи навіть Чорнобиль. У 38 річницю Чорнобильської катастрофи Greenpeace International звернувся до Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі з проханням запевнити, що МАГАТЕ жодним чином не сприятиме «Росатому» у перезапуску реакторів на Запорізькій АЕС.

««Росатом» не має законних повноважень на експлуатацію Запорізької АЕС — станція  є власністю України. У «Росатома» також немає достатньої кількості кваліфікованих і досвідчених працівників, знайомих із Запорізькою АЕС. Понад два роки технічне обслуговування критично важливих установок було абсолютно неадекватним, і вісім разів станція втрачала всю електроенергію за межами майданчика через війну. Електропостачання необхідне для насосів водяного охолодження реакторів і відпрацьованого ядерного палива, а також для інших систем безпеки, і залишається вкрай нестабільним. Постачання води до ставка-охолоджувача значно ускладнилося після руйнування Каховської ГЕС російськими збройними силами. Перезапуск одного або декількох реакторів у такій ситуації не лише обурює, але й демонструє кричуще нехтування протоколами ядерної безпеки. Міжнародне співтовариство, включаючи МАГАТЕ, має докласти термінових зусиль, щоб зупинити реалізацію цих планів», —  заявляє Ян Ванде Путте, фахівець з ядерної енергетики Greenpeace Бельгії.

Greenpeace Центральної та Східної Європи заявив, що виступає за санкції Європейського Союзу проти «Росатому» та їхніх ядерних партнерів у Європі та світі.

Приймала рішення про депортацію родин: повідомлено про підозру адвокатці, яка працює на окупантів в Запорізькій області


Читайте також:

Невідповідність класу та відмова в перевезенні «пільговиків»: у Запоріжжі розірвали договір з одним із перевізників

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0