USD: EUR:
... в Запорожье
Після завершення масштабного оновлення на Хортиці музей історії козацтва у Запоріжжі стане музеєм 21 століття, – ФОТО

Після завершення масштабного оновлення на Хортиці музей історії козацтва у Запоріжжі стане музеєм 21 століття, – ФОТО

Після завершення масштабного оновлення на Хортиці музей історії запорозького козацтва стане музеєм 21 століття.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла кураторка культурних проектів Вероніка Селега.

«На Хортиці вся історія козацтва має місце для репрезентації. Для того, щоб занурюватися глибше в цю тему, а не уявляти козаків так, як це робили останні десятиліття, абсолютно не базуючись на історії та реальних фактах. Музей історії козацтва у Запоріжжі на Хортиці – єдиний в Україні. І, уявіть, останні 6 років він був закритим для відвідувачів. Настав час його не просто реанімувати, а й переосмислити. Музей варто робити таким, щоб він відповідав 21 століттю, – розповіла кураторка культурних проектів Вероніка Селега. – Цього  літа, окрім усіх інших перетворень на Хортиці, розпочався процес реконструкції музею. Це дуже велика подія. Щоб якісно та професійно зробити всі перетворення всередині і ззовні, звісно, потрібен час. Зараз вже в активній фазі зовнішні роботи».

Нагадаємо, в рамках державно-приватного партнерства на острові, який стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні, триває реалізація президентської програми «Велика реставрація». Під час відродження Хортиці було заплановано оновлення трьох знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, музею та громадського простору «Козацьке коло». Першою з урахуванням усіх норм доступності завершили реконструкцію Козацького кола. А 23 серпня на оновленому пагорбі Єдності на Хортиці замайорів Державний прапор України. Результати потужної роботи станом на сьогодні дозволяють впевнено говорити про те, що за підтримки державної влади та великого бізнесу заплановані роботи будуть завершені вже цього року.

Наступний етап реставрації, який має розпочатися у 2022-му, це внутрішні роботи, а потім – створення силами колективу музею оновленої експозиції.

Як вже писав «Перший Запорізький», причиною закриття музею у 2015 році став аварійний стан будівлі через постійне протікання даху.

«На Хортиці вже є на що подивитися. Наприклад, будується музейна площа, вже оновлено пагорб, який знаходиться поряд з музеєм історії запорозького козацтва. З цієї найвищої точки острова можна побачити неймовірні краєвиди, які доступні тільки там, наприклад, Дніпрогес, Дніпро. Якщо не занурюватися у історичний контекст, то Хортиця, як заповідник, особлива, звісно, своєю унікальною природою. Це місце – тріумф природи», – зазначила Вероніка Селега.

Нагадаємо, родзинкою та ще одним туристичним магнітом Хортиці після завершення реставрації стане унікальне лазерно-проекційне шоу, тестовий запуск якого відбувся 23 серпня.

Усі масштабні перетворення на Хортиці не були б можливими без участі великого бізнесу. Партнером національного проекту відродження острову виступає Метінвест і «Запоріжсталь» – вони підтримали розробку концепції, згідно з якою виконуються роботи на острові. Метінвест долучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво. Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, компанія виступила ініціатором створення проектного офісу, який повністю керує процесом оновлення.


Читайте також:

У Запоріжжі завершується масштабне відновлення острову Хортиця: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ  

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0