USD: EUR:
... в Запорожье
Підприємство Azmol, найбільший виробник масел в Україні, зупинив виробництво у Бердянську через новий закон

Підприємство Azmol, найбільший виробник масел в Україні, зупинив виробництво у Бердянську через новий закон

Компанія «Азмол Брітіш Петрокемікалс», потужності якої знаходяться в Бердянську, вимушено зупинила випуск продукції через новий закон.

«Британсько-українське підприємство «Азмол», яке за останні два роки відродило виробництво, вклало колосальні кошти в модернізацію обладнання та почало активно завойовувати не тільки український, а й міжнародний ринки, сьогодні зупинено», – повідомив виконуючий обов’язки директора AZMOL BP Михайло Тарасенко.

Зупинка виробництва пов’язана зі вступом в силу закону №466-IX, згідно з яким товарний код 2710 19 99 00 «інші мастильні матеріали та інші дистиляти» включено до переліку підакцизних товарів зі ставкою €213,5/тис. л.

Під товарний код 2710 19 99 00 потрапили не тільки сировина для виробництва масел – базові масла, але і близько 100 найменувань кінцевої продукції.

Це призвело до того, що виробники і продавці готових масел і змащувальних матеріалів в розумінні податкового законодавства автоматично стали платниками акцизного податку, що вимагає від них реєстрації акцизних складів, акцизних накладних та інших зобов’язань з обліку підакцизної продукції.

За словами Михайла Тарасенко, робота підприємства паралізована з першого дня вступу закону в силу, оскільки ним не передбачено ніякого перехідного періоду, необхідного для реєстрації та обладнання акцизних складів, отримання ліцензій та оформлення іншої документації, необхідної для роботи з підакцизними товарами.

Читайте також: У Запорізькій області стався збій роботи «ПриватБанку»

Наш Telegram-канал: https://t.me/onenews_zp

0