USD: EUR:
... в Запорожье
Оновлена Запорізька Хортиця відкриває нові сенси для туристів з усієї України

Оновлена Запорізька Хортиця відкриває нові сенси для туристів з усієї України

У рамках національного проекту відродження запорізька Хортиця відкриває нові сенси та презентує відвідувачам цікаві туристичні атракції.

Про це в ефірі програми «День. Тема» на телеканалі TV5 розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

«Ми очікували велику кількості відвідувачів, тому що планували фестиваль «Покрова на Хортиці». На жаль, через введення помаранчевої карантинної зону ці заходи неможливо було провести у повному обсязі. Тим не менш, Хортиця восени на Покровські свята  традиційно стає місцем відвідування великої кількості запорожців, гостей з інших куточків України і з-за кордону, – розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. – Це показник того, що Хортиця  дуже цікавить людей. На острові – багато історичних місць, пам’яток, природних локацій та інтерактивних об’єктів. І цей величезний потік туристів, треба розуміти, буде збільшуватися з кожним роком. Це покладає на нас серйозні завдання з перебудови роботи заповідника, яка відбувається зараз в рамках програми «Велике будівництво».

Нагадаємо, жителям та гостям Запоріжжя вже презентували арт-об’єкт «Коло Єдності», що єднає в собі історичне значення Хортиці та водночас є витвором сучасного мистецтва.

«Пагорб Єдності, який увінчує 40-метровий флагшток, це одна з найвищих точок на Хортиці. Він завжди приваблював людей. Але раніше пагорб не був облаштованим належним чином, не був безпечним і зручним для людей різного віку. Зараз все змінилося. На пагорб можна піднятися стежкою з плавним підйомом, насолодитися красивими видами північної частини Хортиці, Дніпрогеса та міста, – зазначив Максим Остапенко. – Створення нового цікавого сучасного арт-об’єкта – це спроба об’єднати Хортицю з сьогоденням та з майбутнім. У сучасному мистецтві не все має бути чітким і зрозумілим. Є речі, які спонукають людей замислитися над ідеєю, яку втілював автор, над тими речами, з якими цей об’єкт асоціюється в просторі. «Коло Єдності» знаходиться на Хортиці між правим і лівим берегами України та символічно їх об’єднує. Тим паче, з колом на Хортиці пов’язано дуже багато. Це й святилища, і бог Сонця Хорс. Окрім того, традиційно козаки сідали у коло та радилися. Асоціацій з колом, як універсальною формою, дуже багато. Тому кожна людина, побачивши «Коло Єдності», знайде про що замислитися».

Ще одним туристичним магнітом на Хортиці стало унікальне лазерне шоу «Трансформація крізь історію», яке вже знайшло чимало прихильників серед жителів та гостей Запоріжжя.

«Хортиця – це не лише історико-культурний об’єкт і об’єкт заповідного фонду, але й місце рекреації та туризму. Ми шукаємо разом з обласною та державною владою, представниками великого бізнесу форми, як зробити Хортицю місцем тяжіння. Магнітом може стати, зокрема, і таке сучасне лазерно-проекційне шоу. У світі подібні форми інтерактивну приваблюють людей не менше, ніж археологічні пам’ятки, – розповів керівник заповідника. –  Поєднання сучасних технологій з сивою старовиною та природними об’єктами – це дуже перспективний напрямок. У всьому світі туристичні локації розвиваються саме з використанням різних сучасних форм (перфомансів, лазерних та світлових шоу тощо) і роблять їх цікавими і знаменитими».

Після завершення першого етапу реставрації Хортиці жителі та гості Запоріжжя під час підйому на Пагорб Єдності зможуть відчути унікальний формат осмислення історії – аудіоподорож «Шлях становлення української ідентичності». Аудіовиставу для подорожей Хортицею зрежисерував відомий український режисер, засновник незалежного театру «Дах» та міжнародного фестивалю ГОГОЛЬFEST Владислав Троїцький.

«Це ще один дуже цікавий проєкт, пов’язаний з Пагорбом Єдності. Підіймаючись майже 400 метрів цією стежкою, ви можете завантажити через додаток аудіовиставу, створену за однойменною книгою «Шлях української ідентичності» історика Ярослава Грицака і філософа Олександра Комарова. Ця робота розповідає про походження українців, їхнє коріння та українську ідентичність. Ви можете ознайомитися з ідеями та концепціями, які автори пропонують для усвідомлення себе в українському просторі, з їх уявленням, як розвивалася українська історія та до чого вона може привести у майбутньому, – поділився Максим Остапенко. – Автори пропонують кожній людині самостійно познайомитися з важливим історико-філософським контекстом. У вас буде можливість 15 хвилин, повільно піднімаючись схилом, отримувати певний досвід і розмислювати про це, проглядаючи красиві краєвиди навколо. Це цікава атракція для людей, які бажають отримати інтелектуальний досвід спілкування з Хортицею. Пошук таких нових форматів це не просте, але дуже важливе завдання для нас».

Нагадаємо, відродження заповідника відбувається в рамках президентської програми «Велике будівництво». Реконструкція триває завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом Групою Метінвест, яка виступає партнером національного проекту. Метінвест долучився з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції, згідно з якою наразі тривають перетворення.

За участі діячів мистецтва запорізька Хортиця зможе повністю розкрити свій потенціал та стати центром тяжіння туристів


Читайте також:

У Запоріжжі на Хортиці зробили арт-об’єкт з «вічної» сталі: ТОП-5 світових споруд з кортену, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0