USD: EUR:
... в Запорожье
Близько 650 працівників Запорізької АЕС підписали контракти з нелегітимною структурою «Росатома»

Близько 650 працівників Запорізької АЕС підписали контракти з нелегітимною структурою «Росатома»

НАЕК «Енергоатом» має інформацію про 650 випадків підписання працівниками окупованої російськими військами Запорізької АЕС контрактів із так званою «Експлуатуючою організацією ЗАЕС» концерну «Росатом».

Про це повідомив президент компанії Петро Котін, пише «Інтерфакс-Україна».

«Нам відомо про 650 працівників Запорізької АЕС, які підписали контракти з фейковою організацією з експлуатації станції. Більшість із них – це робочий персонал, який отримував найнижчу зарплату. Але також є випадки зради керівного персоналу, від позиції якого фактично залежало, чи вийде щось у Росатома. Наприклад, людина, яка виконує обов’язки головного інженера, зрадила Україну і продовжує там нелегітимно виконувати обов’язки керівника станції», – сказав він на брифінгу на Південноукраїнській АЕС у понеділок.

На Запорізькій АЕС звільнили та позбавили ліцензії інженера, якого окупанти призначили керівником станції

За його словами, на Запорізькій атомній станції дуже складна ситуація із персоналом.

«Трохи більше ніж 6 тисяч працівників ЗАЕС перебувають в Енергодарі. Не всі працюють на станції, багато хто залишається у своїх будинках. На станцію проходять приблизно 2,4-3 тисячі людей. До окупації на ній працювало понад 11 тисяч», – зазначив Котін.

Разом із тим він зазначив, що російські загарбники не можуть замінити український персонал своїми людьми, тому змушені залишати його на роботі, незважаючи на відмови переходити на роботу в «Росатом».

«Ситуація у рашистів теж важка. Вони не можуть запустити станцію. Не можуть її нормально експлуатувати, тому що для цього потрібен персонал, навчений для роботи на тому обладнанні, яке встановлене на ЗАЕС. Вони намагаються підвезти свій персонал, але він нелегітимний, він не може виконувати ті функції, які виконує український персонал. Він же відмовляється підписувати контракти, але вони змушені залишати його на роботі», – описав ситуацію голова «Енергоатома».

При цьому він зазначив, що частину працівників ЗАЕС, яка залишила місто-супутник ЗАЕС Енергодар, переведено на роботу на інші АЕС України.

Як вже писав «Перший Запорізький», 3 жовтня у росії за адресою в Москві було зареєстровано АТ «Експлуатуюча організація Запорізької АЕС» зі статутним капіталом 2 млрд рублів. Головна компанія – державна корпорація «Росатом», гендиректор – Олег Романенко. В «Енергоатомі» назвали це рішення нікчемним.

«Запорізька АЕС вже підпорядковується Москві»: російські окупанти розповсюджують новий фейк про атомну станцію


Читайте також:

В окупованому Енергодарі рашисти знищили централізовану систему опалення: містяни живуть у холодних квартирах

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0