USD: EUR:
... в Запорожье
Окупанти заявили, що перевели в «холодний зупин» реакторну установку енергоблока № 4 на ЗАЕС

Окупанти заявили, що перевели в «холодний зупин» реакторну установку енергоблока № 4 на ЗАЕС

Сьогодні, 13 квітня, о 7:30 реакторну установку енергоблока № 4 Запорізької атомної електростанції переведено в стан «холодний зупин».

Про це заявляють російські загарбники на своєму пропагандистському ресурсі, присвяченому ЗАЕС.

«Роботи виконані штатно відповідно до вимог нормативної документації. Порушень меж та умов безпечної експлуатації не зафіксовано. Радіаційний фон на промисловому майданчику, у санітарно-захисній зоні та зоні спостереження не змінився і знаходиться в межах природних значень. Тепер усі шість блоків Запорізької АЕС перебувають у стані холодного зупину», — стверджують загарбники.

«Холодний зупин» — це безпечний стан ядерного реактора, коли реактор заглушений при низькому тиску і низькій температурі охолоджуючої води. Він є проміжним станом реактора між роботою і перевантаженням палива. Під час «холодного зупину» ядерний реактор не генерує електроенергію. У стані «холодного зупину» реактор може перебувати нескінченно довго, якщо він під’єднаний до енергоживлення.

Нагадаємо, усі блоки Запорізької АЕС зупинено. Раніше п’ять з них перебували у стані «холодної зупинки», один — у стані «гарячої зупинки». Відповідно до вимог ліцензій Держатомрегулювання України, всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у «холодному» стані.

Протягом лютого російські окупанти припинили доступ до станції останніх працівників «Енергоатому», відтоді на АЕС залишився російський персонал, що не має українського ліцензування.

Атакована, обстріляна та захоплена: рівно два роки тому окупанти захопили Запорізьку АЕС


Читайте також:

Брав участь у переводі енергоблоку Запорізької АЕС в стан «гарячого зупину»: повідомлено про підозру зраднику

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0