USD: EUR:
... в Запорожье
Окупанти відпустили затриманого заступника директора Запорізької АЕС

Окупанти відпустили затриманого заступника директора Запорізької АЕС

Запорізька атомна електростанція відновила підключення до останньої діючої лінії електропередач напругою 750 кіловольт після того, як вона була знеструмлена втретє за десять днів.

Про це повідомили у Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ).

З’єднання було відновлено у понеділок, 17 жовтня, о 21:30 – майже через 18 годин після того, як лінію було відключено системою захисту.

«Повторні відключення показують, наскільки нестабільною залишається ситуація з ядерною безпекою та безпекою на найбільшій атомній електростанції Європи під час військового конфлікту в Україні. Вони також підкреслюють необхідність створення зони ядерної безпеки та безпеки навколо об’єкта після частих обстрілів на станції або поблизу неї в останні місяці», – заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаєль Гроссі.

Також команда МАГАТЕ на місці дізналася про звільнення заступника гендиректора ЗАЕС Валерія Мартинюка, якого затримали на початку минулого тижня. Генеральний директор Гроссі привітав його звільнення.

Проте гендиректор Гроссі висловив глибоку стурбованість нещодавніми затриманнями двох інших співробітників ЗАЕС, які підтвердило МАГАТЕ. «Це ще одна тривожна подія, яка, я щиро сподіваюся, буде швидко вирішена».

Як вже писав «Перший Запорізький», російські військові затримали та вивезли в невідомому напрямку начальника служби інформаційних технологій Запорізької АЕС Олега Костюкова та помічника генерального директора станції Олега Ошеку.


Читайте також:

Окупанти привезли на Запорізьку АЕС фейкового «керівника» та примушують персонал працювати на «росатом»

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0