USD: EUR:
... в Запорожье
Окупаційна влада Запорізької області погрожує депортацією: люди масово оформляють російські паспорти

Окупаційна влада Запорізької області погрожує депортацією: люди масово оформляють російські паспорти

Російська окупаційна влада погрожує депортацією тим, хто не оформив паспорт РФ. Примушують оформляти документ країни-агресора й співробітників приватних підприємств. Інакше з 1 липня їх звільнять із роботи. Через погрози загарбників люди масово записуються на отримання російського документа. Черга вже розписана на півтора місяця наперед.

Про це повідомляють у Центрі журналістських розслідувань.

Наприкінці квітня російський диктатор Володимир Путін видав указ, згідно з яким українці, які не змінили громадянство та не взяли паспорт країни-агресора, стають іноземцями на тимчасово окупованих територіях. Після 1 липня 2024 їх можуть депортувати. Але вже зараз окупаційна влада Запорізької області та колаборанти змушують людей брати російське громадянство. Загарбники погрожують депортацією через відсутність паспорта РФ.

«З ким не бачуся останніми днями, всі тільки й говорять про те, що подали або подаватимуть найближчим часом документи на отримання російського паспорта. Та й зрозуміло, тут уже залишилися лише ті, хто просто з поважних причин не може виїхати. А якщо справді почнуть депортувати, то це дуже страшно», – розповідає мешканка Токмака.

У Мелітополі окупанти взялися за приватних підприємців та вимагають, щоб їхні співробітники отримали російський документ. Хоча ще нещодавно наявність російського паспорта нікого не цікавила.

«Якщо чесно, думав, що до 1 липня нас уже звільнять, тож тягнув з отриманням паспорта, як міг. Але тепер уже не можу далі відкладати, бо на фірмі сказали, що звільнятимуть з цієї дати тих, хто не має паспорта», – розповідає мешканець Мелітополя, який записався на подачу документів.

За словами чоловіка, черга на отримання російського паспорта – величезна. У середині червня він записався на подачу документів, а приймуть його наприкінці липня.

Як раніше повідомляв «Перший Запорізький», окупанти влаштували медичний терор тим, хто не отримав паспорт РФ. Лікарі «швидкої», які прибули на виклик, відмовили дівчині в медичній допомозі, оскільки у неї не було російського документа. Дівчина померла, не отримавши кваліфікованої допомоги.

Ворог посилив терор на блокпостах у Запорізькій області.


Читайте також:

Мешканці Запоріжжя скаржаться на сморід, який стоїть у місті: в обласній військовій адміністрації дали пояснення.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0