USD: EUR:
... в Запорожье
Обміління Каховського водосховища може призвести до загибелі рідкісних рослин і порушення екосистеми на заповідній Хортиці

Обміління Каховського водосховища може призвести до загибелі рідкісних рослин і порушення екосистеми на заповідній Хортиці

Руйнування Каховської ГЕС та зміління Каховського водосховища може призвести до загибелі рідкісних водно-болотних рослин, порушення гніздувального періоду птахів та інших негативних екологічних наслідків у Хортицькій заплаві.

Про це повідомили у Національному заповіднику «Хортиця».

«Станом на вечір 8 червня зафіксовано зниження рівня води в Каховському водосховищі на рівні, близькому до гранично допустимого (так званий мертвий об’єм). На жаль, це вже нижче, ніж було навесні цього року, коли Хортицька заплава майже осушилася, – повідомили у заповіднику. – Складно передбачити, як довго і з якою інтенсивністю буде знижуватись рівень води надалі. Зараз заплавні водойми (озера та протоки) острова Хортиця втратили сполучення з руслами Старого Дніпра та Нового Дніпра. Частина озер і проток зміліла повністю. Таке зміління може призвести до загибелі рідкісних водно-болотних рослин та їх угруповань, порушення гніздувального періоду птахів, що гніздяться в заплаві, та до інших негативних екологічних наслідків».

Як вже писав «Перший Запорізький» у спеціальному проєкті про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну – статті «Ракетні удари та осушення заплав: як заповідний острів Хортиця у Запоріжжі переживає війну», навесні цього року через значне зниження рівня води відбулося осушення заплавної частини Хортиці.

Працівники заповідника в посиленому режимі здійснюють спостереження за ситуацією в заплаві для своєчасного реагування на можливі негативні наслідки для водних біоресурсів та пам’яток культурної спадщини.

Станом на зараз явищ задухи риби не зафіксовано, як і місць критичного скупчення риби в ізольованих водоймах.

Як вже писав «Перший Запорізький», зниження рівня води у Запорізькій області може привести до загибелі риби та порушення природного балансу.

«Просимо утриматись від відвідування території Хортицького заплавного лісу. Нагадуємо про те, що в даний час перебування на території загальногеологічного заказника загальнодержавного значення «Дніпровські пороги» обмежено рішенням регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та відповідним розпорядженням голови Запорізької обласної військової адміністрації», – зазначили у Національному заповіднику «Хортиця».

Через руйнування Каховської ГЕС та зниження рівня води у Дніпрі заповідний острів Хортиця може втратити унікальний природний комплекс


Читайте також:

На Запоріжжі рівень води у Дніпрі стрімко знижується вже на 11 сантиментрів на годину, – ОВА

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0