USD: EUR:
... в Запорожье
Мажоритарники Запорізької області: наскільки ефективно працювали депутати

Мажоритарники Запорізької області: наскільки ефективно працювали депутати

«Слово і Діло» проаналізувало, наскільки ефективно працювали депутати, обрані за округами в Запорізькій області.

Оцінці піддався не лише рівень виконання обіцянок, а й кількість поданих законопроектів, пропозицій до таблиць поправок, депутатських запитів, виступів із місця та трибуни, а також пропущених засідань.

В області 9 нардепів, обраних за одномандатними виборчими округами.

Ігор Артюшенко був майже на всіх засіданнях Верховної Ради. Згідно з письмовою реєстрацією, нардеп пропустив лише одне засідання, а за даними електронної – 32.

З 28 обіцянок Артюшенко провалив 4, серед яких заява, що 2018 рік буде останнім роком продовженого мораторію на продаж землі. Проте 20 грудня 2018 року Рада продовжила мораторій ще на рік. Багато виконаних обіцянок депутата належать до його законотворчої діяльності.

Непоганий результат у Миколи Фролова, який впорався з 69% обіцянок. Нардеп провалив передвиборчу обіцянку сприяти впровадженню прозорої структури власності ЗМІ.

Фролова не було на 90 засіданнях Ради. При цьому він подав 75 законопроектів.

Ще одна обіцянка нардепа може так і не здійснитися. У своїй передвиборчій програмі Фролов запевнив, що домагатиметься проведення люстрації в судових, правоохоронних, податкових та митних органах. Нагадаємо, що закон про очищення влади досі перебуває на розгляді КСУ, а тим часом багато люстрованих чиновників через суд відновилися на посадах.

Сергій Валентиров впорався з 59% обіцянок. Він провалив два запевнення й обидва не стосувалися його депутатських повноважень. Три роки тому нардеп пообіцяв, що його фонд щомісяця надаватиме фінансову допомогу футбольній дитячо-юнацькій спортивній школі «Дизеліст», але «протримався» лише півроку. За місяць нардеп перерахував клубу 3 тисячі гривень. За рік директор ДЮСШ «Дизеліст» Володимир Тумановский повідомив, що клуб отримав від депутата 18 тисяч гривень, однак, за його словами, з грудня 2016 року її надання припинилося.

Решта мажоритарників Запорізької області виконали набагато менше половини своїх запевнень.

В’ячеслав Богуслаєв впорався лише з 33% обіцяного виборцям, при цьому побив антирекорд області – пропустив найбільше засідань Ради порівняно зі своїми колегами-мажоритарниками. За даними електронної реєстрації, його не було на 517 засіданнях.

Більшість невиконаних обіцянок нардепа стосуються його передвиборчої програми й законотворчої діяльності. Богуслаєв обіцяв, що сприятиме створенню держпрограм із формування й розвитку внутрішнього ринку продукції вітчизняного виробництва. Майже за п’ять років Рада ухвалила понад шість законопроектів на зазначену тему, однак нардеп жодного не підтримав.

Аутсайдером області став Олександр Пономарьов, який дав лише 8 обіцянок, але за час роботи в Раді не виконав жодної. При цьому він жодного разу не виступав у парламенті й пропустив 138 засідань, хоча й вніс 248 поправок до законопроектів.

На минулих виборах Пономарьов обіцяв виборцям, що домагатиметься збільшення кількості бюджетних місць у вишах до 50%, але ставши депутатом, не зареєстрував жодного законопроекту й не надіслав жодного депутатського запиту на цю тему.

0