USD: EUR:
... в Запорожье
«Націоналізували» костел і тримають у полоні священиків: релігійні переслідування окупантів у Запорізькій області

«Націоналізували» костел і тримають у полоні священиків: релігійні переслідування окупантів у Запорізькій області

У тимчасово окупованому Бердянську російські загарбники змусили закритися чи піти у підпілля багатьох представників релігійних організацій, крім Православних церков московського патріархату. Окупаційна влада систематично проводить релігійні переслідування. Досі невідома доля затриманих у 2022 році священиків Богдана Гелети та Івана Левицького. Окупанти звинуватили їх у диверсійній діяльності та вивезли у невідомому напрямку.

Про це повідомляє «Бердянськ Сьогодні».

У січні цього року через окупаційну владу вимушено закрилися церкви євангелічних християн-баптистів та зали Свідків Єгови у Бердянську.

Костел Різдва Пресвятої Діви Марії захопили російські окупанти. Щоб виправдати захоплення будівлі, окупанти заявили, що там ховали українських військових та партизанів. Традиційне вбрання священика та деталі храмового розпису назвали атрибутами чорної магії. А католицьких священиків звинуватили в закликах усувати державний лад за часів президентства Віктора Януковича, який втік.

До повномасштабного вторгнення костел був центром милосердя. Там проводили культурні заходи. У перші дні російської окупації Бердянська костел став укриттям місцевих жителів. Там же людям надавали допомогу.

Місцеві жителі згадують, що свого часу священики московського патріархату протестували проти будівництва католицького костелу. Але громада наполягла на рівні всіх релігійних конфесій.

У Мелітополі «націоналізували» медичний центр і відкрили на його базі лабораторію російського бренду.


Читайте також:

Шукають «екстремістську» літературу: окупанти проводять обшуки у квартирах мешканців Запорізької області.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram

0