USD: EUR:
... в Запорожье
На енергоблоці Запорізької АЕС продовжується витік реагентів через дії росіян 

На енергоблоці Запорізької АЕС продовжується витік реагентів через дії росіян 

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС продовжується витік реагентів з першого контура в другий через злочинні дії російських окупантів.

Про це повідомляє «Енергоатом» в Telegram.

«Унаслідок переведення – в порушення умов ліцензії Держатомрегулювання та вимог Енергоатома – 5-го енергоблока тимчасово окупованої ЗАЕС у «гарячий» стан стався інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора в другий. Попри наявні порушення окупаційне керівництво не поспішає переводити блок у стан «холодного зупину», використовуючи пару, яку генерує 5-й енергоблок, для опалення та забезпечення власних потреб станції», — йдеться у повідомленні.

Крім того, за даними Енергоатому, через некомпетентність російського персоналу, зокрема начальника зміни хімічного цеху, котрий втратив контроль за насиченням фільтрів спецводоочистки, вода першого контуру з розчином борної кислоти потрапляє в деаератор машзалу, а звідти знову на всі парогенератори.

«Дії рашистів є абсолютно некомпетентними. Їхні намагання вивести з ремонту енергоблок №3 та розігріти його до «гарячого» стану, щоб натомість енергоблок №5 вивести в «холодний зупин», є черговою спробою продовжити ядерний шантаж і пошкодити обладнання ще одного енергоблока АЕС», — наголосив президент «Енергоатома» Петро Котін.

Він додав, що своїми діями загарбники вкотре ставлять під загрозу безпеку експлуатації станції та спричиняють постійну деградацію обладнання і почастішання небезпечних випадків його відмов. Це будь-якої миті може призвести до аварійної ситуації.

Нагадаємо, через порушення ліцензійних умов окупантами на Запорізькій АЕС сталася вже низка аварійних ситуацій. Так, 14 листопада було знеструмлено шостий енергоблок ЗАЕС.

Стрілянина, підбиті танки та відхід по озеру: спецпризначенець розказав, як проходили бої за Запорізьку АЕС


Читайте також:

Патрулюють вулиці та тиснуть на місцевих мешканців: окупанти створили в Енергодарі фейкову структуру

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0