USD: EUR:
... в Запорожье
«Мотор Січ», «Запоріжтрансформатор» та ще три підприємства переходять у власність держави

«Мотор Січ», «Запоріжтрансформатор» та ще три підприємства переходять у власність держави

Стратегічно важливі підприємства, які пов’язані з олігархами Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, В’ячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним перейдуть у власність держави.

За інформацією ЗМІ, 6 листопада Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта», АТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ» та ПрАТ «Запоріжтрансформатор». Таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб, у власність держави.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що ці підприємства отримали статус військового майна і передані Міноборони.

«На виконання рішення Ставки Верховного головнокомандувача та у зв’язку з військовою необхідністю 6 листопада відбулось відчуження 5 підприємств: “Мотор Січ”, “Запоріжтрансформатор”, “АвтоКрАЗ”, “Укрнафта”, “Укртатнафта”. Вилучені активи набули статусу військового майна, їх управління передано Міністерству оборони України», – сказав Данілов.

Він додав, що після завершення дії воєнного стану зазначені активи можуть бути повернуті власникам або можливе відповідне відшкодування їхньої вартості.

Прем’єр міністр України Денис Шмигаль пояснив, чому у державну власність повернули «Мотор Січ» та інші активи українських олігархів.

«Продукція, яку виготовляють зазначені підприємства, критично необхідна для наших Збройних сил та енергетичного сектору. Тож вони мають забезпечувати оборонні потреби держави у воєнний час. Підприємства, які вже працювали, отримають більше замовлень та більше гарантій від держави щодо виробництва продукції. Робота підприємств, які на сьогодні не функціонували, буде відновлена. Працівники повернуться до виробничого процесу», – розповів Шмигаль.

СБУ арештувала майно президента «Мотор Січі» Богуслаєва на майже 1 млрд грн


Читайте також:

Публікував наслідки російських обстрілів: СБУ затримала у Запоріжжі блогера, який працював на телеграм-канал шарія, – ВІДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0