USD: EUR:
... в Запорожье
Міни по периметру станції: окупанти знову замінували Запорізьку АЕС

Міни по периметру станції: окупанти знову замінували Запорізьку АЕС

Загарбники знову замінували Запорізьку атомну електростанцію.

Про це йдеться в заяві генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Гроссі.

«Міни по периметру ЗАЕС, у буферній зоні між внутрішньою і зовнішньою огорожами об’єкта, які раніше були виявлені групою МАГАТЕ і видалені в листопаді 2023 року, тепер знову на місці. Це закрита зона, недоступна для оперативного персоналу станції. Генеральний директор Гроссі знову заявив, що наявність мін не відповідає стандартам безпеки МАГАТЕ», — йдеться в заяві, розміщеній на сайті МАГАТЕ.

Крім цього, Гроссі повідомив, що цього тижня ЗАЕС на кілька годин втратила резервне живлення реакторних установок, що свідчить про збереження ризиків ядерній безпеці на об’єкті.

Фахівці відновили резервне електропостачання на ЗАЕС, коли ввели в роботу ще два резервні електричні трансформатори. Триває розслідування причин збою, проте експерти МАГАТЕ, які прибули на місце, повідомили, що жодних ознак зовнішнього пошкодження трансформатора не виявлено.

У звіті вказують, що команда МАГАТЕ продовжує проводити обходи на майданчику, в тому числі 18 січня відвідала всі шість основних блочних щитів управління, де експерти змогли ознайомитися з рівнем укомплектованості персоналу, але не змогли поставити питання про їхню кваліфікацію і досвід.

Після того, як на початку цього тижня експерти МАГАТЕ отримали доступ до реакторного залу 6-го енергоблока, вони все ще намагаються отримати доступ до інших реакторних залів, а також до частин усіх шести турбінних залів, які вони ще не змогли відвідати, а також до деяких дахів реакторів.

За словами Гроссі, такий доступ необхідний для моніторингу ядерної та фізичної ядерної безпеки, а також дотримання принципів захисту ЗАЕС.

Нагадаємо, в «Енергоатомі» назвали суму збитків від окупації Запорізької АЕС.

У Запорізькій області за добу зафіксували 70 ворожих влучань: зруйновані вісім житлових будинків


Читайте також:

У Запоріжжі злочинна група допомагала ухилянтам незаконно перетинати кордон: справу скерували до суду

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0