USD: EUR:
... в Запорожье
Консультував головного колаборанта Запорізької області: міністр часів Януковича заочно отримав вирок суду

Консультував головного колаборанта Запорізької області: міністр часів Януковича заочно отримав вирок суду

Завдяки доказовій базі Служби безпеки 15 років тюремного ув’язнення заочно отримав ексміністр освіти та науки Дмитро Табачник і 12 років заочно — колишній очільник Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона. Також у засуджених конфісковано майно на понад 200 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Обидва переховуються на території РФ і тимчасово окупованій території України, де проводять підривну діяльність проти країни.

Вони перебувають на прямому зв’язку з кадровим співробітником 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ Олегом Козловим.

За його координації Табачник регулярно надавав окупантам власні прогнози щодо розвитку суспільно-політичної ситуації в Україні після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Також за вказівкою агресора він консультував гауляйтерів Сальдо і Балицького з питань проведення псевдореферендумів у тимчасово окупованих районах Херсонської та Запорізької областей.

Ще одним завданням Табачника було надання місцевим колаборантам «методичної» допомоги з переформатування освітньої галузі за російськими «стандартами».

За співпрацю з окупантами ексміністра призначили «радником» Балицького та включили до складу місцевого осередку путінської партії «Єдина Росія».

Як встановило розслідування, Ворона також був радником Балицького. Саме він підготував звернення до очільника Кремля, в якому пропонував нагородити російських військових та колаборантів, що брали учать у захопленні частини території на півдні України.

Також він допомагав загарбникам створювати окупаційні органи РФ, зокрема формувати «штат» однодумців. Згодом він став «сенатором РФ від Запорізької області» та переїхав до Москви.

Крім того, обидва зрадники причетні до численних фактів розграбування майна місцевих аграріїв та захоплення їхніх підприємств.

Суд визнав Табачника та Ворону винними за трьома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).
Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).

Наразі тривають заходи для притягнення засуджених до відповідальності. Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

8-річна дівчинка, її батько та водій тролейбуса на греблі: стало відомо про загиблих під час атаки на Запоріжжя


Читайте також:

Під вогонь окупантів потрапили 12 населених пунктів Запорізької області за добу: десятки руйнувань, — ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0