USD: EUR:
... в Запорожье
Медалі, емоції і справжня битва плавців: як у Запоріжжі пройшов масовий заплив через річку Дніпро - ФОТО

Медалі, емоції і справжня битва плавців: як у Запоріжжі пройшов масовий заплив через річку Дніпро - ФОТО

Сьогодні, 7 липня, на центральному пляжі Запоріжжя було як ніколи людно. Близько 1000 любителів плавання із Запоріжжя, Києва, Дніпра, Полтави, Харкова, Миколаєва та Івано-Франківська взяли участь у масовому запливі через річку Дніпро.

«Riverman 2019» як його іменували організатори, об’єднав в одному місці професійних плавців і спортсменів, а також аматорів, які зважилися випробувати свої сили і подолати страхи. Організатором заходу виступає організація LIVE.LOVE Swim за підтримки ПАТ «Запоріжсталь» і громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій ».

– Мене як мешканця міста дуже радує насичений календар подій. Сьогодні в Запоріжжі проводиться безліч спортивних заходів, які популяризують здоровий спосіб життя. Не можна не відзначити ту кількість людей, які сьогодні прийшли на заплив. Це тисячі людей. Серед них безліч сімей з дітьми. Я впевнений, що подібні заходи дають старт і бажання займатися в спортивних школах, секціях, якихось гуртках або просто приходити на пляж і тренуватися на турніках. Це відмінний посил, а також позитивні емоції, які дуже важливі для всіх нас, – розповів заступник міського голови з гуманітарних питань Анатолій Пустоваров.

Основний заплив на дистанції в 1000 метрів проходив від бази ДСС на острові Хортиця до правобережної частини Центрального пляжу. Учасників відвезли на місце старту і забезпечили плавальними шапочками і буєм. На старт вийшли кілька сотень учасників. З них професійні плавці, тріатлоністи, пенсіонери, підлітки, сімейні пари, люди з обмеженими можливостями та багато інших. Під час запливу їх супроводжували на човнах рятувальники і медики, щоб у разі потреби допомогти фінішерам під час гонки.

Буквально через п’ятнадцять хвилин після старту вперед відірвалися кілька найсильніших учасників, які стали першими фінішерами. Найшвидшим плавцем серед чоловіків визнали жителя Кривого Рогу Володимира Воронько. Молодий чоловік є професійним спортсменом, марафонцем і членом збірної команди України з плавання.

Далі учасники спробували свої сили в старті для чоловіків і жінок на 200 метрів. Примітно, що коротка дистанція далася плавцям трохи складніше. Тут переможцем серед чоловіків став 18-річний вихованець СДЮШОР «Мотор Січ» Дмитро Свердленко. Хлопець встиг отримати призові медалі у всіляких категоріях: він посів третє місце в командній естафеті і отримав бронзу в основному запливі на 1000 метрів.

– Я тренуюся в басейні з шести років і намагаюся по можливості брати участь в різних змаганнях. Мені дуже сподобався заплив і я планую тепер щороку в ньому брати участь. Надає заряд те, що тут багато однодумців .Люди з різних міст України популяризують плавання на власному прикладі. Сьогодні дуже класний і успішний для мене день, – розповів Дмитро Свердленко.

Примітно, що всі бажаючі також могли об’єднатися зі своїми друзями і близькими і стартувати в командній естафеті на швидкість у воді і на суші. Спочатку чоловіки перепливали 200 метрів, а потім передавали естафету своїм напарникам, яким потрібно було пробігти на швидкість на піску близько 50 метрів і також проплисти дистанцію в 200 метрів. Найсильнішою командою виявилися дніпровські плавці Михайло Бендюженко і Маргарита Гартман.

– Сьогодні до нашого запливу приєдналися близько тисячі учасників з усіх куточків України. За рік нам вдалося вдвічі збільшити кількість бажаючих позмагатися. Наймолодшим учасникам дальньої дистанції налічується лише 16 років. Плавання зараз досить швидко набирає обертів. Зараз модно і трендово вести здоровий спосіб життя. Протягом усієї дистанції учасників супроводжували вісім екіпажів рятувальної служби, задіяні САП і каяки, – поділився представник компанії LIVE.LOVE Swim Павло Морозов,

Далі стартували розваги для найменших учасників запливу. Малюки поділилися на два табори з рівною кількістю осіб і, озброївшись надувними кругами, матрацами та м’ячами почали показувати суперникам на що вони здатні.

Паралельно з естафетами проходило навчання всіх бажаючих премудростям САП-бордингу, а дітлахи могли порозважатися в басейні з водним поло.

Переможці запливу на довгу і коротку дистанцію отримали грошові призи. За перше місце учасники отримали сертифікати на 7000 гривень, друге-5000 гривень і третє-3000 гривень відповідно.

Наостанок організатори провели розіграш призів і пінну дискотеку. Як проходив «Riverman» докладніше дивіться в нашому фоторепортажі.

0