USD: EUR:
... в Запорожье
МАГАТЕ та «Росатом» обговорили можливість перезапуску Запорізької АЕС: до якої згоди дійшли

МАГАТЕ та «Росатом» обговорили можливість перезапуску Запорізької АЕС: до якої згоди дійшли

28 травня відбулась зустріч Рафаеля Гроссі, генерального директора МАГАТЕ та Олексія Ліхачова, директора російської державної ядерної корпорації «Росатом». На ній Гроссі заявив, що перезапуск окупованої росіянами Запорізької АЕС в нинішніх умовах неможливий. Своєю чергою Ліхачов погодився з цим і заявив, що Росія наразі не планує перезапускати Запорізьку атомну електростанцію й перезапуск не є темою на сьогодні.

Рафаель Гроссі та Олексій Ліхачов

Відзначимо, цьогоріч у лютому Greenpeace попереджав про намір РФ перезапустити Запорізьку АЕС та побудувати насосну станцію для перекачування води з річки Дніпро. Минулого місяці організація звернулась до Гроссі із закликом надіслати недвозначний сигнал «Росатому», що плани перезапуску реакторів є неприйнятними і неможливими. Крім того, перезапуск реакторів різко збільшить ризик ядерної катастрофи. Greenpeace також звернувся до МАГАТЕ з проханням надати детальне пояснення, за яких умов, на їхню думку, перезапуск був би можливим.

«Росія планувала перезапустити реактори на ЗАЕС, можливо, вже в грудні цього року, а тепер голова «Росатома» каже, що наразі таких планів немає. Генеральний директор МАГАТЕ надіслав повідомлення, що це неможливо. Але він також повідомив «Росатому», що для МАГАТЕ існує можливість працювати з Росією над створенням умов для перезапуску. МАГАТЕ не надало жодних пояснень щодо того, якими можуть бути ці умови. Давати сигнал Росії, що існує можливість перезапуску, це безвідповідально. Під час повномасштабної війни та в умовах російської незаконної окупації не існує жодних можливих умов, за яких перезапуск реакторів на ЗАЕС був би прийнятним або законним. Перезапуск реакторів на Запорізькій АЕС, як і будь-які інші управлінські рішення щодо роботи станції, може приймати лише легітимний регулятор, яким є Україна», – заявив Шон Берні, фахівець з ядерної енергетики Greenpeace Центральної та Східної Європи.

Понад 2 роки Запорізьку АЕС контролюють російські військові та «Росатом». Робота всіх реакторів зупинена, але є високий ризик виведення їх із ладу. Відсутня ліцензійна програма підтримки безпеки, є некваліфікований персонал, численні втрати зовнішньої електроенергії через російські обстріли, а також нестача підживлювальної води, бо росіяни підірвали Каховську ГЕС у червні минулого року і це призвело до осушення Каховського водосховища. 

«Загроза з боку Росії для Запорізької атомної електростанції залишається, оскільки вона продовжує свій ядерний шантаж України і всієї Європи. Реактори залишаються на краю прірви з точки зору безпеки, навіть без перезапуску – і єдиним рішенням цієї ядерної кризи є припинення Росією окупації станції та всієї української території», – вважає Ян Ванде Путте, фахівець з ядерної енергетики Greenpeace Бельгії.

Заманюють житлом, безкоштовною медициною та страхуванням життя: окупанти вербують до лав росармії молодь Бердянська


Читайте також:

Винищувачі літають над головами людей: «курортний» сезон на окупованому Азовському узбережжі, – ВІДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0