USD: EUR:
... в Запорожье
«Козацтво може стати фундаментом для єднання країни»:  лідер гурту «Антитіла» у Запоріжжі розповів про значення Хортиці, – ФОТО

«Козацтво може стати фундаментом для єднання країни»: лідер гурту «Антитіла» у Запоріжжі розповів про значення Хортиці, – ФОТО

Лідер відомого українського гурту «Антитіла» Тарас Тополя сьогодні, 19 лютого, від час візиту до Запоріжжя розповів, що вважає історію запорізького козацтва фундаментом для єднання українців.

Про це повідомляє кореспондент «Першого Запорізького».

Як Молодіжний посол ЮНІСЕФ в Україні, відомий музикант мав дві публічні зустрічі зі студентами та активною молоддю міста у Запорізькому державному медичному університеті та Запорізькому національному університеті. Після цього Тарас Тополя відповів на запитання журналістів.

«Я сьогодні був на Хортиці. Вперше за 32 роки я сьогодні побачив старовинні кораблі, які підняли з Дніпра. В’ячеслав (Зайцев – співробітник музею, ветеран АТО, – прим. ред) зробив для нас короткий екскурс в історію. Багато спілкувалися про значення історії Хортиці для України, про значення тих подій, які тут відбувалися, тих артефактів і тих історичних смислів, які ховає у собі цей острів. Звичайно, ми раніше були на Хортиці. Колись ми ще виступали на Перлинах сезону, між виступами ходили на Січ, – розповів Тополя. – Пообіцяв, що, будучи у Києві, буду всіляко просувати ідею створення у Запоріжжі історико-культурного комплексу, на який вже давно чекає вся країна. Я, звичайно, грошима не завідую, лише можу зі своєї сторони донести інформацію».

Відповідаючи на питання стосовно політики, лідер гурту «Антитіла» зазначив, що історія запорізького козацтва якраз і може стати тим спільним, що об’єднає розрізнені схід та захід України.

«Ми сьогодні і зі студентами, і з В’ячеславом говорили про те, що історія Хортиці, козацька слава і дух – це той фундамент, навколо якого  можна об’єднати країну. Ключовий фактор – до історії козацтва, окрім, хіба що Івана Мазепи, позитивне ставлення як на сході, так і на заході. Позитивне ставлення до всього, що пов’язане з козацтвом, до історії Січі, до бойового духу, який є у нас українців. Але навколо цього ніхто не будує національну політику. Ніхто не вивчає, ніхто не розповідає про героїв Січі дітям, з них не беруть приклад. А говорять лише про ті речі, які роз’єднують країну. Наприклад, говорять на сході України про Бандеру, або про когось іншого на заході», – поділився Тарас Тополя.  

Нагадаємо, 21 березня у рамках масштабного туру «HELLO 2020» у палаці спорту «Юність» відбудеться великий концерт гурту «Антитіла». Тарас Тополя пообіцяв шанувальникам дві з половиною години яскравої музичної програми улюблених хітів, а також пісень з нового альбому.

2

Казак2020-02-20 22:51:16
И Герб Украины нужно поменять на казацкий. Это пьяный казак сидит на бочке с порохом и размахивает саблей и факелом!
Микола питерский2020-02-20 11:53:08
Смешной мальчик