USD: EUR:
... в Запорожье
Легендарний ветеран Іван Залужний посмертно отримав звання Почесного громадянина Запорізької області

Легендарний ветеран Іван Залужний посмертно отримав звання Почесного громадянина Запорізької області

Легендарний ветеран Іван Залужний посмертно отримав звання Почесного громадянина Запорізької області.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив начальник відділу у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України Костянтин Денисов.

У листопаді 2021 року Мінветеранів внесло подання про увічнення імені Івана Залужного.

Відповідне рішення прийняли вчора, 15 лютого, під час засідання Запорізької обласної ради.

Легендарний запорізький ветеран Іван Залужний пережив Голодомор 1932-1933 років. Після закінчення шести класів отримав професію токаря та влаштувався на роботу на завод ім. Енгельса (нинішній кабельний) у Запоріжжі, де у секретному цеху виробляв деталі снарядів. У 1938 році був призваний до 14-го гірничо-стрілецького кавказького полку. Проходив службу Далекому Сході. З початком війни у ​​складі 355-го окремого батальйону морської піхоти брав участь у боях за Сталінград. Пройшов як всю війну, а й японську кампанію. Дослужився до капітана І рангу. Після війни продовжив службу в армії.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медалями «Захиснику Вітчизни» та ювілейною медаллю «60 років визволення України від фашистських загарбників», двома орденами Червоного прапора, орденом «За бойові заслуги» патріотичне виховання молоді та іншими нагородами.

Онук Івана Залужного командир запорізького взводу Національної гвардії України Міністерства внутрішніх справ України Іван Гутник-Залужний загинув 10 серпня 2014 року поблизу Амвросіївки, ціною власного життя врятувавши 50 побратимів по зброї. Звання лейтенанта йому присвоєно посмертно.

13 серпня 2014 року жителі Запоріжжя провели його в останню путь. Іван посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Його ім’ям назвали сквер у Бородинському мікрорайоні.

Під час прощання з онуком учасник битви за Сталінград зробив емоційну промову, в якій закликав російських ветеранів вплинути на президента своєї країни та зупинити війну.

Після цього родина Івана Залужного стала відомою на всю країну. Президенти України Петро Порошенко та Володимир Зеленський мали за честь познайомитися з легендарним чоловіком.

Легендарний ветеран Другої світової війни помер на 104 році життя – 31 жовтня 2021 року.

З бюджету Запорізької області виділили 30 мільйонів на посилення територіальної оборони регіону


Читайте також:

Запорізький аеропорт продовжує працювати у звичному режимі: рейси здійснюються за розкладом

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

2

Вася2022-02-19 13:26:38
де ж та патріотична СБУ? Що це за СОВІЦЬКІ ордєна? Що це за совіцькі медалі? Що то за совіцький мундир? За що здохла Небесна скотня? Сугс?
кэп2022-02-18 19:45:22
O tempora! O mores! Меняются же у некоторых приоритеты.