USD: EUR:
... в Запорожье
Кандидату в мери Запоріжжя доведеться внести заставу більше мільйона гривень

Кандидату в мери Запоріжжя доведеться внести заставу більше мільйона гривень

У новому виборчому кодексі в 40 разів збільшено суми застави кандидатів на місцеві вибори

З 1 січня 2020 року набув чинності новий виборчий кодекс, який в тому числі передбачає збільшення заставних ставок кандидатів в мери українських міст. Як проаналізував портал “Чесно”, розмір застави на місцевих виборах збільшився майже в 40 разів.

Таким чином, згідно з новим кодексом, кандидат в мери Запоріжжя повинен буде внести заставу в розмірі 1 мільйона 77 тисяч гривень.

Не дивно, що рекордних розмірів заставу встановлено на вибори столичного міського голови. Кандидат в мери Києва повинен буде внести 4 млн. 5 тис.грн. Для порівняння, застава на президентських виборів для кандидатів на пост гаранта становила 2,5 млн.грн.

На таке зростання розміру застави вплинула зміна формули розрахунку, яка збільшує розмір застави рівно в 10 разів — 4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 000 виборців (попередня формула передбачала цю ж кількість зарплат на кожні 100 000 виборців). І, звичайно ж, зіграло роль і підвищення мінімальної заробітної плати, яка в гривньовому еквіваленті з 2015 року зросла в 4 рази.

Дана формула може бути застосована для кандидатів в мери в обласних центрах і містах з кількістю виборців від 90 тисяч осіб, а також для партій, місцеві організації яких будуть реєструвати свої списки до обласних рад, міських рад в облцентрах (в т.ч. столиці) ймістах з числом виборців від 90 000 та більше.


Читайте також:

У Запорізькій області за останній рік стало більше мільйонерів

Отримуйте швидше новини завдяки нашому Telegram-каналу: https://t.me/onenews_zp

0