USD: EUR:
... в Запорожье
Інклюзивний вихід та зона для дітей: у дворі зруйнованої ударом багатоповерхівці Запоріжжя будують сучасне укриття, — ФОТО

Інклюзивний вихід та зона для дітей: у дворі зруйнованої ударом багатоповерхівці Запоріжжя будують сучасне укриття, — ФОТО

Триває реставрація будинку на проспекті Соборному, 151, по якому минулого року росіяни вдарили ракетою. Підрядник наново зводить зруйновану секцію, а разом з тим будує абсолютно нове укриття.

Роботи з облаштування сховища вже почалися. Воно буде модульним, його розташують під землею у дворі постраждалого будинку. Як повідомив директор КП «Управління капітального будівництва» Олександр Андреєв, сховище розраховано на 100 осіб, воно буде обладнано згідно з усіма чинними нормами та вимогами Державного стандарту України.

«Станом на зараз вже вирито котлован під укриття, проведено роботи з гідроізоляції, і ми вже почали встановлювати модулі, з яких формуватиметься безпосередньо сховище. Таких модулів буде 9, вони будуть всі зʼєднані між собою і формуватимуть одне приміщення з багатьма кімнатами», – розповів Андреєв.

Для укриття змонтують системи водопостачання та електрозабезпечення. Окрему увагу підрядник приділяє системі вентиляції. Її проведуть там згідно з законодавчими нормами та вимогами, тож працюватиме вона у двох режимах: чистої та фільтровентиляції.

На забірних каналах працюватимуть фільтри, які очищатимуть повітря перед його подачею в приміщення, а циркулюватиме це повітря завдяки вентиляторам та повітровідводам в укритті. Це дозволить уникати зайвої вологи та супутніх наслідків.

Під час проєктування та будівництва підрядник врахував не тільки норми, вимоги та реальні потреби людей, а й досвід минулого року, коли ворог нищив енергосистему і країна опинилася в блекаутах. Тому електроенергію у сховищі забезпечуватиме не тільки загальна мережа, а й альтернативні джерела. Укриття облаштовують додатковими батареями, здатними накопичувати заряд. Їх вистачить щонайменше на 48 годин роботи.

Як і належить, сховище матиме два виходи, один з яких буде інклюзивним, а всередині облаштують комфортний вільний простір та навіть ігрову зону для дітей.

Наразі роботи з будівництва укриття тривають. Підрядник запевняє, що в листопаді конструкція вже буде повністю готова і всі комунікації будуть підʼєднані, залишаться тільки оздоблювальні роботи та ремонт всередині сховища. А вже в грудні, коли завершиться реставрація основного об’єкта — будинку, буде завершено роботи й в укритті.

«Затримок в будівництві немає. Навпаки, через те, що не розпочався сезон дощів, ми рухаємося навіть з випередженням графіків. Тож до Нового року вже маємо встигнути завершити будівництво та облаштування сховища», — наголосив очільник КП «Управління капітального будівництва».

Реконструкція будинку на проспекті Соборному, 151 відбувається за дорученням президента Володимира Зеленського, за сприяння Запорізької обласної військової адміністрації та Запорізької міської ради у партнерстві з комбінатом «Запоріжсталь». На відновлення об’єкта міська рада спрямувала 25 мільйонів гривень, ще 50 мільйонів виділено ПАТ «Запоріжсталь».

Як просувається реконструкція будинку на проспекті Соборному, 151 — можна дізнатися в матеріалі за посиланням.

Ракетний удар по багатоповерхівці у Запоріжжі: будинок готують до «консервації»


Читайте також:

Вночі у Запорізькій області пролунали вибухи: що відомо

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0