USD: EUR:
... в Запорожье
Громади Запорізької області отримали перший мільйон гривень туристичного збору

Громади Запорізької області отримали перший мільйон гривень туристичного збору

За перші п’ять місяців року перед початком курортного сезону до місцевих бюджетів надійшов мільйон гривень туристичного збору.

В.о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Манько наголосив на суттєвому зростанні надходжень цього платежу до скарбниць громад. Порівняно з минулим роком вони збільшились на 600 тисяч або на 150%.

Зокрема, у травні до бюджетів було сплачено 413 тисяч, в той час як у травні минулого року збір склав 113 тисяч.

Найбільші суми у січні-травні 2019 року отримала міська казна Запоріжжя – 622 тисячі, до скарбниць Якимівського та Приазовського районів спрямовано 202 тисячі, Бердянська, Бердянського і Приморського районів – 113 тисяч.

Нагадаємо, у 2019 році суттєво змінились ставки туристичного збору. Вони встановлені у таких розмірах: до 0,5% від розміру мінімальної зарплати – для внутрішнього туризму та до 5% – для в’їзного туризму за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі). При цьому сільські, селищні та міські ради своїми рішеннями самостійно визначають розмір податку.

Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти, у тому числі адміністрації готелів, кемпінгів, гуртожитків, санаторно-курортних закладів, квартирно-посередницькі організації тощо. Вони щоквартально мають подавати до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації декларацію з туристичного збору.

1

ЦэЕуропа2019-06-13 19:27:37
Что только не придумают, лишь бы деньги получать и при этом ничего не делать. Каким боком туристический сбор к командировочным поездкам внутри страны? Теперь бабуля, сдающая в Кирилловке комнату с комарами в своей "землянке" для ночевки, будет обязана взять с постояльцев туристический сбор?!! Мародеры....