USD: EUR:
... в Запорожье
Європарламент підтримав резолюцію з вимогою припинити переслідування підлітків із Бердянська

Європарламент підтримав резолюцію з вимогою припинити переслідування підлітків із Бердянська

Депутати Європейського парламенту підтримали резолюцію щодо тортур та кримінального переслідування Тиграна Оганісяна та Микиту Ханганова з Бердянська. «За» проголосували 425 депутатів, «проти» – 3, «утрималися» – 15 європейських політиків.

Про це повідомляє «Медійна ініціатива»

Депутати Європейського парламенту відреагували на заклик Медійної ініціативи з прав людини та ухвалили резолюцію, в якій вимагають, щоб Росія припинила кримінальний процес проти дітей та дозволить їм виїхати та підконтрольну Україною територію або до третіх країн, де їм буде безпечно.

Вони також закликали Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів.

У документі звертаються і до Спеціального Представника Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей із закликом провести розслідування цього випадку. Відповідальних за переслідування Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова Європарламентарі пропонують додати до санкційного списку Європейського союзу.

Крім того, резолюція має заклик звільнити всіх українців, яких незаконно утримує Росія.

«Після цієї резолюції, а перед тим ще була реакція ОБСЄ, ми сподіваємося, що окупаційна влада припинить процес над підлітками, дасть їм можливість спокійно виїхати на підконтрольну Україні територію або в треті країни, де їм буде безпечно. І головне — не передаватиме справу до суду. Адже після того, як вони передадуть справу до суду, шляху назад у них не буде. Ми знаємо імена всіх слідчих, ми знаємо імена начальників цих слідчих, ми будемо знати імена суддів, які здійснюватимуть це судилище. І ми точно забезпечимо їм кримінальну відповідальність», – заявила Ольга Решетилова, координатор Медійної ініціативи з прав людини.

Як раніше повідомляв «Перший Запорізький», російські загарбники звинувачують 16-річних бердянців у диверсії. Окупанти двічі забирали Тиграна та утримували кілька днів. Підлітка змушували визнати свою провину.

За версією окупантів, школярі пошкодили залізничні колії в Мелітополі, щоб не дозволити російським збройним силам отримати матеріальне забезпечення для бойових дій. 24 травня обом підліткам було оголошено про підозру за статтею 281 «Диверсія» Кримінального кодексу РФ. Бердянцям загрожує від 10 до 20 років ув’язнення.

На анексованому півострові з’явилася олія з українським маркуванням: підприємство знаходиться на окупованій частині Запорізької області.


Читайте також:

Проводив розвідку позицій ЗСУ: у Запоріжжі винесли вирок бойовику «ДНР».

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0