USD: EUR:
... в Запорожье
Енергодар отримав сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

Енергодар отримав сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

6 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали лікарям спеціалізованої медико-санітарної частини Енергодара три суперсучасних апарати штучної вентиляції легенів.

Про це повідомляють у прес-службі Фонду.

«Лікарні невеликих населених пунктів мають особливо гостру потребу  в висококласному медичному обладнанні. Тому значна частина з 200 апаратів ШВЛ, що закуплені Фондом Ріната Ахметова для державних лікарень, передаються саме в такі медустанови. Медико-санітарна частина Енегодара отримала відразу три апарати штучної вентиляції легенів. Загалом у Запорізьку область буде передано 19 апаратів ШВЛ», – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Перший заступник міського голови Енергодара Ігор Курдя подякував Фонду Ріната Ахметова за підтримку і зазначив, що у кожного міста своя історія боротьби з коронавірусом: «Є ця історія й у Енергодара. На жаль, у нас сьогодні 14 хворих; і нова хвиля, друга-третя – медики скажуть точніше – накочується. Допомога друга потрібна тоді, коли вона потрібна. У квітні нам були дуже потрібні тести – і Фонд допоміг нам з придбанням тестів. Сьогодні не менш актуальним є поставка в нашу медико-санітарну частину трьох сучасних апаратів ШВЛ. Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова і підприємствам Запорізької ТЕС за допомогу, яку вони нам надают».

Генеральний директор ДТЕК «Запорізька ТЕС» Сергій Шовгеля розповів про соціальну відповідальність бізнесів групи SCM і нагадав, що допомога Ріната Ахметова в боротьбі з коронавірусом почала надходити медикам ще до початку пандемії.

«Енергодар – місто енергетиків, де працює Запорізька ТЕС. Тут живуть наші співробітники та їхні сім’ї. І нам важливо надавати підтримку місту, особливо в цей складний кризовий час. Раніше Фонд Ріната Ахметова передав Запорізькій області 34 тисячі експрес-тестів для діагностики коронавірусу. Тепер регіон починає одержувати обладнання, що рятує життя, суперсучасні апарати ШВЛ. Вони автоматизовані та значною мірою виключають людський фактор. Не вимагають складного налагодження. Можуть бути використані відразу, що дуже важливо в умовах епідемії», – поділився Сергій Шовгеля і також вручив медикам, які працюють у відділенні інтенсивної терапії, медичний спецодяг, пошитий Фондом Ріната Ахметова на спецзамовлення, індивідуально для кожного лікаря.

Директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької області Вікторія Клименко сказала, що Запорізька ТЕС і Фонд Ріната Ахметова першими простягнули руку допомоги медикам Енергодара, коли в країні з’явився коронавірус, передавши місцевим лікарям засоби індивідуального захисту, які неможливо було придбати саме через коронавірус. Тепер їм вручили апарати ШВЛ.

«Енергодар – місто-супутник, закрите місто. Пацієнтів із ковідом ми веземо в Дніпрорудне, але першу добу вони перебувають тут, і ці апарати ШВЛ дуже їм знадобляться. Велика подяка!», – сказала Вікторія Клименко.

Також були вручені сертифікати учасникам онлайн-навчання, організованого Фондом спільно з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України.

«Дякую Фонду Ріната Ахметова за можливість пройти онлайн-курси з коронавірусу. І окремо дякую за апарати ШВЛ, які будуть на першій лінії боротьби за здоров’я і життя пацієнтів», – сказав лікар-анестезіолог Юрій Злоєдов, один із учасників вебінару.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте у спеціальних матеріалах тут і тут.

0