... в Запорожье
БК

БК "Запоріжжя" у матчі-відкриття сезону був у кроці від перемоги

Драматичний поєдинок у Кам’янському завершився важкою перемогою господарів

Суперліга Парі-Матч. БК “Прометей” – БК “Запоріжжя” 98:89 (18:27, 27:24, 24:17, 29:21)

“Прометей”: Лукашов (12 + 9 підбирань + 10 передач), Кулпеппер (24 + 5 передач + 5 перехоплень), Трент (17 + 4 підбирання + 5 передач), Конате (6), Майєрс (17 + 9 підбирань) – старт; Мальчевський, Антипов (6), Міллер (10 + 9 підбирань + 3 перехоплення), Сидоров (5).
Головний тренер: Карліс Муйжнієкс

“Запоріжжя”: Столлворт (9 + 5 передач), Рендольф (21), Нємцу (4), Шевченко (14 + 8 підбирань), Сіммонс (13 + 5 підбирань) – старт; Буц (4), Кожем’якін (1 – 4 втрати), Міхєєв (5 + 4 підбирання), Херріс (18 + 8 підбирань).
Головний тренер: Валерій Плеханов

Статусний новачок Суперліги був беззаперечним фаворитом у домашній грі, але зі стартовим вкиданням ситуація вимальовувалася протилежна. Від атакуючого настрою запоріжців у суперника голова пішла обертом. Брендон Рендольф почав штампувати набрані очки, засвітивши перевагу гостей 12:5. Баскетболісти «Запоріжжя» й надалі виглядали мобільно, жваво і мотивовано. Після другого «енд-вану» Рендольфа різниця команди Валерія Плеханова досягла 10 очок. Її запоріжці втримували впродовж стартової чверті. Гості краще грали на підбираннях і заслужено виграли перший відрізок – 27:18. Брендон Рендольф набрав майже половину командних очок.

У другій чверті у запоріжців збільшилася кількість втрат, до того ж мозок атак Лью Столлворт отримав ранні три фоли. Однак завдяки п’ятьом очкам поспіль від Володимира Шевченка, який блискуче протистояв «Прометею» протягом всього поєдинку, гості тримали підопічних Карліса Мужнієкса на комфортній відстані у 10 очок. Ситуація почала змінюватися у середині ігрового відрізку. Неспортивний фол Андрія Кожем’якіна став точкою відліку до ривка господарів. Невгамовний Ренді Кулпеппер хоч і мазав свої дальні кидки, але знайшов інші шляхи підступу до кошика запоріжців. Саме після його влучання «прометеївці» вперше у матчі вийшли вперед – 37:35. Однак приємні нотки для господарів в Кам’янському тривали не довго. Ламонтрей Херріс та Іван Міхєєв оформили мікро-ривок «+5», що дозволило команді Валерія Плеханова повернути гру в своє русло.

Глядачі у палаці спорту «Прометей» були свідками справжнього бойового поєдинку. В епіцентрі штовханини і постійних претензій суддям найчастіше опинявся Майк Майєрс. Бігмен кам’янського клубу сповна показав рівень жорсткості української Суперліги Дейонте Сіммонсу, застосувавши бірцівський прийом – судді розгледіли у тому епізоді спірний м’яч. Тиждень тому Майєрс ліктем завдав травми ребер Сіммонсу на Кубку «Прометея», схоже, в такій же манері намагався вивести з гри свого візаві знову, однак у майбутньому партнери Дейонте ще не раз пригадають Майку подібні витівки. Перша ж половина завершилася влучанням того, хто й відкрив рахунок у зустрічі – Брендон Рендольф підсумував успішні 20 хвилин для «Запоріжжя», набравши за цей час 17 очок і встановивши на табло 51:45 на користь гостей. Насторожувала хіба що цифра у графі реалізації штрафних (9/16), завдяки якій перевага могла б бути і кращою.

Після перерви боротьба ще більше загострилася. Миттєвий ривок «Прометея» 7:0 призвів до зміни лідера, проте у важливий момент свої найкращі якості проявив Володимир Шевченко. Капітан «Запоріжжя» заручився підтримкою Іллі Нємцу і гості знову повернули собі набуте важкою працею – 66:62. Проблемою команди Валерія Плеханова у третій чверті стали п’ять втрат, тоді як суперник не зробив жодної. Грамотна гра Дениса Лукашова, який був дуже близьким у цьому матчі до тріпл-даблу, зробила «прометеївців» лідерами перед останньою чвертю 69:68.

У вирішальному відрізку запоріжці відчайдушно билися за перемогу. Навіть Іван Міхєєв змусив страждати Майєрса, за що був покараний неспортивним фолом. Початок чверті команда Валерія Плеханова зуміла виграти, але наприкінці поєдинку довелося шкодувати про нереалізовані штрафні. Сіммонс збирав на собі фоли у заключній чверті, але не всі кидки з лінії виконував точно. Підкріплення від Херріса було, а от Рендольф у заключному відтинку гри був не таким яскравим, як у першій його половині. Вирішальний ривок «Прометея» розпочався з дального влучання Іллі Сидорова. Американські легіонери кам’янського клубу Міллер і Майєрс відчули момент і влаштували парад з видовищності, після якого різниця в рахунку на користь «Прометея» зросла до 10 очок. Господарі втримали своє, здобувши дебютну перемогу в Суперлізі – 98:89. Команді Валерія Плеханова необхідно ще більше працювати над штрафними, адже протягом гри 11 таких кидків запоріжці не влучили. Однак значно оновлений колектив навіть без травмованого Андрія Мироненка справив позитивне враження у матчі з надзвичайно потужним «Прометеєм». Валерій Плеханов зумів налаштувати своїх підопічних на справжній бій, підготував сюрпризи статусному супернику і тепер у праві розраховувати на гарячу підтримку у першому домашньому поєдинку. У п’ятницю, 4 жовтня, БК «Запоріжжя» чекає всіх своїх прихильників у палаці спорту «Юність», куди завітає затятий суперник – МБК «Миколаїв». Гра розпочнеться о 18:00.