USD: EUR:
... в Запорожье
Бізнес чекає обговорення пілотного проекту по індивідуальному кодування ліків

Бізнес чекає обговорення пілотного проекту по індивідуальному кодування ліків

Минулого тижня КМУ прийняв Постанову про введення пілотного проекту з маркування контрольними знаками і проведення моніторингу обігу ліків, який є частиною концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів. У той же час, текст документа не обговорювалося з професійної громадськістю.

«Бізнес чекає обговорення, яке має скоро відбутися. Адже має бути чітке розуміння, що саме закладатися в кожен з етапів впровадження системи, зміни при цьому необхідні в законодавстві, в які терміни, що очікується від бізнесу на сьогодні в зв’язку з пілотним проектом. Якщо говорити про подальше впровадження системи моніторингу – повинно бути чітке розуміння «змісту» кодування відповідно до європейських правил. Також, впровадження кодування в будь-якому випадку вплине на планування операційної діяльності фармкомпаній. А для дійсно успішного впровадження, що відповідало б закладеної мети – необхідно єдине розуміння правил і можливостей як державними органами, так і бізнесом », – пояснила Наталія Сергієнко, виконавчий директор Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації.

За анонсованої раніше інформації, вже з вересня 2019 на упаковках деяких препаратів почне з’являтися спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити «непідробленість» препарату, в кінці року можна буде перевірити ліки за допомогою мобільного додатку.

Однак, поки у виробників і інших учасників ринку не вистачає інформації про те, як система моніторингу і пілотний проект будуть впроваджуватися на практиці, буде забезпечена інтеграція української системи з відповідною системою в ЄС, яку саме інформацію має містити кодування. Крім того, відсутня поки інформація про плани щодо забезпечення інфраструктури для відстеження кодування ліків на всіх етапах. Бізнес стурбований, що може статися плутанина між вмістом 2D коду і QR коду.

Також, в асоціації відзначають, що доцільно забезпечити ретельний аналіз саме тих вимог до індивідуального кодування лікарських засобів, визначених законодавством ЄС і впроваджуються в країнах-членах ЄС. Будь-які особливості «внутрішнього» характеру можуть привести до небажаного значного подорожчання ліків виробництва країн-членів ЄС для населення України, а також в подальшому створити несподівані бар’єри для експорту продукції українського виробництва в країни-члени ЄС.

0