USD: EUR:
... в Запорожье
«Турбує український наступ»: на дахах реакторів Запорізької АЕС окупанти встановили бойові позиції

«Турбує український наступ»: на дахах реакторів Запорізької АЕС окупанти встановили бойові позиції

Запорізька атомна електростанція з березня 2022 року окупована російськими загарбниками. Фактично найбільшу в Європі станцію окупанти перетворили на військову базу, де вони зберігають військову техніку та боєприпаси. Побоюючись контрнаступу Збройних сил України військові рф облаштували бойові позиції з мішків із піском на дахах кількох корпусів реакторів.

Про це повідомляє Міністерство оборони Британії із посиланням на супутникові знімки від березня 2023 року.

У відомстві повідомляють, що це перша ознака того, що будівлі реакторів враховуються під час планування тактичної оборони.

«Росіяни, ймовірно, побудували ці позиції, тому що їх дедалі більше турбують перспективи великого українського наступу», – йдеться у повідомленні.

Є ймовірність того, що такі дії російських окупаційних військ збільшують ймовірність пошкодження систем безпеки Запорізької атомної станції, якщо довкола неї будуть бойові дії.

«Проте пряме катастрофічне пошкодження реакторів малоймовірне … оскільки конструкції дуже сильно укріплені», — уточнюють у Міністерстві оборони Великобританії.

Як раніше повідомляв «Перший Запорізький», донедавна ворог мінував виключно периметр атомної станції, узбережжя Каховського водосховища з боку Енергодару й територію поблизу міста. Нині вони мінують та зводять фортифікаційні споруди у самому місті та на периметрі атомної станції. Також російські окупанти встановили додатковий паркан біля Запорізької АЕС.

Колаборантів та працівників «Росатому» на станції попередили про примусову евакуацію, яка може початися незабаром.

Побоюючись наступу українських військових загарбники, ймовірно, готуються до тривалого утримання у заручниках працівників Запорізької АЕС. На станцію російські окупаційні війська завезли багато провізії та води.

Біля під’їзду будинку пролунав вибух: ліквідували колаборанта із Запорізької області, — ВІДЕО.


Читайте також:

Окупанти «націоналізували» бази відпочинку та запрошують відпочивальників до Кирилівки.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0