USD: EUR:
... в Запорожье
Баскетбольний клуб

Баскетбольний клуб "Запоріжжя" проводить першу домашню гру в сезоні

Сьогодні, 4 жовтня, о 18:00 запорізька команда в палаці спорту “Юність” зіграє з МБК “Миколаїв”.

Як і рік тому, перший матч сезону на майданчику палацу спорту «Юність» запоріжці проводять з МБК «Миколаїв». Торішній стартовий поєдинок обернувся феєрично-емоційною перемогою БК «Запоріжжя» завдяки 24 очкам Андрія Мироненка, який, щоправда, в найближчій грі не допоможе своїм партнерам через травму. Якщо миколаївці фактично зберегли свій склад, то запоріжці кардинально його змінили. Окрім Мироненка, залишилося лише двоє гравців основної ротації з минулого року: Антон Буц і Володимир Шевченко. Проте, як показав стартовий матч сезону з грізним «Прометеєм» – запоріжці знову готові боротися з будь-яким суперником і не бачать перед собою авторитетів. Валерій Плеханов будує нову команду, де ключові ролі належатимуть молодим гравцям.

У МБК «Миколаїв» ситуація протилежна. Склад вдалося зберегти, у чому і є рушійна сила цього колективу. Провівши серйозну передсезонну підготовку (в серпні «корабели» відправилася на тренувальний збір до Болгарії, а на початку вересня працювала в Литві) МБК «Миколаїв» заходить у новий етап Суперліги з метою як мінімум повторити власне досягнення позаминулого сезону, коли сенсаційно вдалося пробитися до півфіналу. Для цього у розпорядженні Віталія Чернія є грамотне поєднання успішної молоді (Віталій Зотов, Сергій Приймак, Андрій Хохоник) та досвідчених гросмейстерів (Олексій Онуфрієв, Олексій Адедиран, Кевін Брістоль).

На фоні інших клубів Суперліги «корабели» мають стабільний та зіграний колектив, який проведе другий сезон поспіль фактично у тому ж складі. До речі, це й допомогло миколаївцям перемогти «Запоріжжя» на передсезонному Кубку «Прометея», де команди зустрічалися 19 вересня. Після того «Миколаїв» оголосив про перший трансфер з-за океану – американським новачком команди став захисник Давелл Робі, який свого часу встиг пограти і в NCAA, представляючи університет Сент Луїса, і в чемпіонаті Чехії, захищаючи кольори баскетбольного клубу «Брно». А напередодні дебютної гри у Суперлізі в заявці «корабелів» з’явився відомий українським прихильникам баскетболу американський бігмен Кевін Брістоль, який вже виступав у нашій країні у складі «Миколаєва», «БІПИ» та «Будівельника».

«З МБК “Миколаїв” ми зустрічалися на турнірі в Кам’янському. Їхня команда дуже організована, я б назвав її тренерською. Тобто, система захисту працює як годинник, це пов’язано з тим, що весь склад, який був у минулому сезоні, залишився, вони вдосконалили свою гру і продовжують працювати у тому ж дусі. Ми знаємо, що вже після турніру до них приєдналися двоє американців. З Кевіном Брістолем ми знайомі, це великий гравець, який добре бореться на обох щитах, займає правильну позицію, однозначно він зміцнить їхній «frontcourt». Що стосується другого американця, для нас він не знайомий, позиція 2-3, двоє наших американців грали з ним в одній конференції, тому певне уявлення є. Говорити, що ми готуємося конкретно до американців – такого немає, ми сприймаємо їх як команди в цілому, – каже головний тренер БК “Запоріжжя” Валерій Плеханов. – На даний момент лідер – Максим Луценко, в кожній грі він набирає найбільше очок. Однозначно буде йти загроза від капітана Олексія Онуфрієва, ніхто не скидає з рахунків Віталія Зотова, який зараз у прекрасній формі – він мозок і двигун команди. Вважаю, що гра буде щільною, жорсткою, хто виграє простір, хто виграє спірні м’ячі – той і переможе».

Матчі «Запоріжжя» та «Миколаєва» завжди окутані статусом одвічного суперництва, тож домашня публіка у палаці спорту «Юність» зобов’язана зарядити енергією всю нашу команду. Нагадуємо, що наших вболівальників чекає супер пропозиція тільки на першу домашню гру в сезоні – квитки зі знижкою 50%. Придбати їх можна на сайті musin.zp.ua

0