USD: EUR:
... в Запорожье
Археологи виявили в Еквадорі сліди стародавньої невідомої цивілізації

Археологи виявили в Еквадорі сліди стародавньої невідомої цивілізації

Дослідники знайшли кераміку віком 6,5 тисяч років.

Міжнародна група археологів виявила в Еквадорі зразки кераміки, які належали невідомій культурі. Знайдені зразки вказують на те, що представники цієї культури жили паралельно з найстаршою цивілізацією в обох Америках, пише «ZN.UA».

Кераміка була знайдена під час розкопок, які почалися ще у 2015 році в місцевості під назвою Реал Альто на узбережжі Тихого океану. На глибині 70-100 сантиметрів дослідники виявили більше 40 фрагментів кераміки.

За допомогою радіовуглевевого датування вчені з’ясували, що кераміка була виготовлена між 4640 і 4460 роками до нашої ери. В цей же час в регіоні на початкових стадіях існувала культура Вальдівія – найстарша з відомих культур на Американських континентах. Кераміка цієї цивілізації вважалася найстарішою в Західній півкулі.

Нові зразки кераміки схожі з тими, які були знайдені в Реал Альто в 1970-80 роках. Незважаючи на те, що вони також схожі на кераміку Вальдівії, дослідники помітили і відмінності. Це свідчить про те, що кераміку виготовили представники іншої цивілізації, яка існувала приблизно в той же час.

У подальшому дослідники мають намір знайти інші зразки кераміки, які повинні пролити світло на історію цивілізації.

0