USD: EUR:
... в Запорожье
1 вересня в окупації на Запоріжжі: примус дітей, погрози батькам та підручники про «СВО»

1 вересня в окупації на Запоріжжі: примус дітей, погрози батькам та підручники про «СВО»

1 вересня в окупації – це не День знань, а день, коли примус і пропаганда стають ще сильнішими. 

Про це в ефіри національного марафону заявив мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров.

«Все, що відбувається на окупованих територіях, це в цілому фейк, і коли ми говоримо про учбовий рік – це точно не про навчання, а про примус наших дітей відвідувати ті школи, які захопив ворог, для того, щоб наситити їх пропагандою», – зазначив Федоров.

За його словами, фейковий навчальний рік на тимчасово окупованих територіях розпочався ще 1,5 місяця тому, коли зрадники або ті, хто приїхали в окупаційні школи, почали обходити будинки та квартири, щоб проводити верифікацію дітей  – намагалися знайти, де проживають діти та чи записані вони в окупаційні школи.  

Після цього почали змушувати дітей отримувати російське свідоцтво про народження та паспорти РФ. Все це, за словами мера Мелітополя,  супроводжується погрозами батькам: якщо вони не будуть виконувати те, що говорять окупанти, то у них будуть забирати батьківські права. 

«Тож сьогодні ми бачимо величезні черги до фейкової міграційної служби, де обмінюють свідоцтво про народження для дітей. Також у дітей навіть з 6 років збирають відбитки пальців», – зазначив Федоров.

Як підкреслив міський голова Мелітополя, невдовзі через фейкові вибори окупанти закриють школи й розпочнуть процес, який вони називають навчальним, лише з 12 вересня. 

«Навчальним процесом це складно назвати. Коли говоримо про освітню програму, то вона суто направлена на пропаганду, – каже мер Мелітополя.  – Завезли нові підручники про «СВО» та її «героїв», також там повністю переписали історію. Тож сьогодні діти  – одна з категорій, яка найбільше страждає від ворога на окупованих територіях». 

Обов’язкова евакуація дітей у Запорізькій області: зі Степногірська вивезли дві родини, – ФОТО


Читайте також:

Контужені й травмовані снарядами: зооволонтери притулку рятують тяжкопоранених безхатніх тварин з зони бойових дій у Запорізькій області

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0